Jakie efekty daje maska treningowa? Opinia na podstawie testu Training Mask 2.0

6
544
maska treningowa tlenowa training mask 4
maska treningowa tlenowa training mask 4

Maski treningowe to dość nowe akcesoria przeznaczone do intensywnych ćwiczeń. Wg producenta pozwalają one szybko i skutecznie poprawić jakość treningów i zwiększyć wydolność sportowców.

maska treningowa training mask 2 4
maska treningowa training mask 2 4

Maska treningowa utrudnia oddychanie – stosowana jest przez zawodników trenujących sporty walki, ale także przez biegaczy, piłkarzy, osoby preferujące trening siłowy czy crossfit.

maska treningowa training mask 2 3
maska treningowa training mask 2 3

Aby przekonać się o jej skuteczności, przetestowaliśmy model Training Mask 2.0. Maska wykonana jest z neoprenu i jest wyposażona w specjalne zawory z możliwością regulacji. Generują one opór podczas oddychania – sami ustalamy jego moc.

maska treningowa training mask 2 2
maska treningowa training mask 2 2

Jak działa maska treningowa?

Działa właśnie na zasadzie oporu powietrza – utrudniając oddychanie, zwiększa efektywność treninguMaska treningowa ma imitować warunki wysokogórskie, kiedy nasze płuca i serce muszą pracować intensywniej.

maska wydolnościowa training mask 3
maska wydolnościowa training mask 3

Wg producenta, wśród licznych zalet stosowania maski treningowej, wymienić można:

  • zwiększenie pojemności płuc,
  • poprawa wydolności,
  • stopniowe i bezpieczne przystosowanie organizmu do dużych obciążeń,
  • poprawa koncentracji,
  • szybsze spalanie kalorii,
  • zwiększenie intensywności treningu.

Jakie są nasze obserwacje dotyczące treningów w masce?

Przede wszystkim maska treningowa pozwala skrócić czas ćwiczeń nawet trzykrotnie. Po prostu wykonujemy tą samą pracę o wiele szybciej.

maska treningowa training mask 2
maska treningowa training mask 2

Przy regularnym stosowaniu można wyraźnie odczuć wzmocnienie mięśni oddechowych i przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej. Po pewnym czasie rośnie również wydolność i koncentracja. Maska spełnia obietnice producenta.

maska treningowa training mask 1
maska treningowa training mask 1

Jej zalety to również fakt, że jest lekka i poręczna, można w niej ćwiczyć wszędzie – w domu, siłowni i na dworze. Maska nie wymaga żadnych dodatkowych przyrządów i akcesoriów, ani specjalnego planu treningowego.

maska wydolnościowa training mask 2
maska wydolnościowa training mask 2

Training Mask 2.0 dobrze dopasowuje się do twarzy, jest szczelna. Trening nie należy do łatwych – szczególnie na początku, ale zdecydowanie warto spróbować ze względu na późniejsze efekty.

Zobacz również:
Maski antysmogowe
Maseczki antysmogowe
Maska antysmogowa

6 KOMENTARZE

  1. Początkowo trening jest ciężki, ale organizm stopniowo się przyzwyczaja. Przy regularnym stosowaniu 3 razy w tygodniu pół godz. mogę powiedzieć, że czuję efekty o jakich pisze producent.

  2. Dobry produkt, skuteczny, ale trening do łatwych i przyjemnych nie należy.

  3. Byłem sceptycznie nastawiony do masek treningowych, ale po 4 miesiącach używania widzę efekty, także cofam to co wcześniej mówiłem. Trzeba jednak pamiętać, żeby stopniowo zwiększać „opór” dla własnego bezpieczeństwa. Nie od razu z grubej rury, bo znam takich śmiałków co próbowali i szybko odpadli.

  4. Trening dużo daje, ale trzeba wszystko robić z głową- stopniowo, nie za długo. 3 razy po 30 minut tygodniowo moim zdaniem wystarczy. Żeby nie przedobrzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here