Prowadzisz hotel lub pensjonat? Znajdź gości w Internecie!

0
131
gdzie promowac swoj hotel

Jesteś właścicielem  hotelu, pensjonatu, ośrodka wczasowego? Poza sezonem narzekasz na brak gości? Szukasz skutecznej formy promocji swojego obiektu? Jeśli tak, powinieneś dowiedzieć się w jaki sposób skutecznie promować działalność w sieci.

Internet jest niewątpliwie najlepszym narzędziem służącym do reklamy. Daje nieograniczony zasięg i możliwości w pozyskiwaniu klientów – pod warunkiem, że dobrze z niego korzystasz.
Właściwie zaplanowana strategia promocyjna hotelu, z pewnością sprawi, że będzie on bardziej widoczny dla turystów poszukujących noclegu, a co za tym idzie, będzie również częściej wybierany, a wasze dochody wzrosną.

 

gdzie promowac swoj nocleg

Przed „wrzuceniem” swojej oferty do sieci, warto zastanowić się do jakiego grona klientów chcemy trafić, gdzie najlepiej umieścić informację o noclegach, czy zamierzamy korzystać z reklamy płatnej i jeśli tak, to ile pieniędzy jesteśmy w stanie na ten cel przeznaczyć.

Najlepiej postawić się w roli potencjalnego klienta poszukującego pokoju i sprawdzić jakie bazy hoteli/pensjonatów, wyświetlają się jako pierwsze i właśnie tam umieścić swoją ofertę.

 

jak promowac obiekt noclegowy

Dlaczego warto pokazać się w Internecie? Korzyści są niezliczone – po pierwsze jak już wspominaliśmy jest to podstawowe źródło informacji, dlatego jeśli nie ma nas w sieci to praktycznie nie istniejemy na rynku. Po drugie daje to gościom możliwość  dokonania rezerwacji transportu oraz miejsca noclegowego on-line oraz obniża koszty poprzez pominięcie pośredników takich jak biura podróży.

Reklama internetowa pozwala na wyczerpujące przedstawienie swojej oferty – poza podstawowymi danymi teleadresowymi, można zamieścić w niej opis lokalizacji, atrakcji turystycznych, dokładną charakterystykę obiektu oraz zdjęcia i filmy, co zdecydowanie ułatwia wybór potencjalnym gościom.

Oprócz posiadania własnej strony internetowej, która jest podstawową formą reklamy i źródłem informacji o firmie,warto dodać ją również do branżowych katalogów i baz noclegowych. Ułatwia to wybór klientom dzięki możliwości wyboru konkretnych kryteriów takich jak cena, rodzaj obiektu,lokalizacja itp. Można tu skorzystać z katalogów płatnych oraz bezpłatnych – zająć się tym osobiście lub zlecić firmie, która dopilnuje, żeby wszystkie potrzebne informacje znalazły się w odpowiednich miejscach.

gdzie promowac swoj hotel

Zapoznanie się z mechanizmami marketingu internetowego jest zdecydowanie niezbędnym elementem  działalności takiej jak prowadzenie hotelu lub pensjonatu oraz sposobem na zwiększenie atrakcyjności swojej oferty, a  co za tym idzie zwiększeniem liczby gości oraz dochodów.

Zobacz również: „Jak reklamować obiekt turystyczny w Internecie”

Pobierz bezpłatny poradnik – Jak reklamować obiekt turystyczny w internecie.

 

Ta strona jest odpowiedzią na wyniki wyszukiwania:


ile kosztuje reklama na portalu turystycznym

jak promować obiekt noclegowy w internecie

jak promować obiekt noclegowy w portalach internetowych

jak promować obiekt turystyczny

jak promować obiekt turystyczny w internecie

jak reklamować noclegi w internecie

jak reklamować obiekt turystyczny

jak reklamować obiekt turystyczny w internecie

jak zareklamować obiekt turystyczny w internecie

na jakich portalach turystycznych reklmaowac sie

reklama obiektu turystycznego w internecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here