Bieganie jako forma aktywności fizycznej

0
3947
sznurowadła do butów sportowych Hickies

Bieganie jest formą aktywności fizycznej najbardziej naturalną dla człowieka. Od wieków człowiek musiał szukać pożywienia i polować. To właśnie dzięki bieganiu zasiedliliśmy wszystkie kontynenty na naszej planecie.

sznurówki sportowe Hickies sylikonowe sznurowadła
Sylikonowe sznurówki Hickies dla sportowców

Obecny tryb życia daleki jest od tego zdrowego, coraz więcej pracujemy i to najczęściej w pozycji siedzącej, która jest bardzo niekorzystna dla naszego zdrowia.

Bieganie to świetna forma aktywności fizycznej. Nie potrzebujemy specjalistycznego i drogiego sprzętu. Podstawą w przypadku biegania są wygodne buty, które zapewnią prawidłowe ułożenie naszej stopy podczas biegu.

Wybór butów do biegania dla początkujących sportowców

Prawidłowy wybór butów do biegania przysparza wiele problemów początkującym biegaczom. Są dwa rodzaje błędów – albo nie zwracamy uwagi na to, jakie buty kupujemy, albo wręcz odwrotnie – kupujemy drogie buty dla profesjonalistów.

sznurowadła silikonowe gumowe sznurówki Hickies
Gumowe sznurówki do butów sportowych

Aby odpowiednio dobrać obuwie warto  na samym początku musimy zastanowić się i zdecydować, gdzie chcemy biegać. Jeśli to będą miejskie chodniki i ulice – niewątpliwie musimy znaleźć sobie buty z miękką podeszwą, aby uchronić nasze stawy przed przeciążeniami i kontuzjami. Jeśli zaś chcemy biegać po lasach lub po górach – powinniśmy wybrać buty z twardszą podeszwą lub też buty z usztywnioną kostką.

Istotną kwestią są też sznurowadła. Sznurowadła dla biegaczy np. muszą mieć odpowiednią długość i nie powinny się rozwiązywać, bo ciągłe przerwy w treningu tylko po to, aby zawiązać buty nie są komfortowe. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są sznurowadła sportowe, które  zakładamy tylko raz i nie wymagają ponownego poprawiania. Marka Hickies to odpowiedź na potrzeby biegających – elastyczne sznurowadła to prawdziwa rewolucja w wiązaniu obuwia. Założenie silikonowych sznurówek jest bardzo proste i jak już zostało wspomniane – wystarczy to zrobić jeden raz. Podczas użytkowania nie trzeba ich ponownie „wiązać” i poprawiać.

elastyczne sznurowadla
Sznurowadła sylikonowe Hickies elastyczne sznurówki
sznurowadla do biegania elastyczne sznurówki Hickies
Sznurowadła dla sportowców Hickies

Z badań wynika, że już krótkie formy aktywności fizycznej mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie i życie. Warto więc znaleźć sobie partnera biegowego, dzięki temu wytrwamy w naszym postanowieniu znacznie dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here