Ciekawe sposoby wiązania sznurówek

5
1353
sznurowki sznurowadla silikonowe elastyczne sportowe fitness hickies 7
sznurowki sznurowadla silikonowe elastyczne sportowe fitness hickies 7

Sznurowadła to nie tylko funkcjonalny, ale również modny element obuwia. Dzięki nim, buty nie spadają nam z nóg, a także wyglądają ciekawie. Aby nadać obuwiu niepowtarzalnego charakteru, można wybrać różnego rodzaju sznurówki np. kolorowe. Wygląd butów zmienia również sposób wiązania sznurowadeł.

sznurowki sznurowadla silikonowe elastyczne sportowe fitness hickies 4

Najpopularniejsze techniki wiązania to:

Sznurówki przeplatanie drobno na krzyż


Przeplatanie drobno na krzyż i wiązanie na koniec symetrycznej kokardy.

sznurowki sznurowadla silikonowe elastyczne sportowe fitness hickies 5Sznurowadła sznurowane na paski


Sznurowanie na paski –  wiązanie wygląda jak proste równoległe paski i chyba nigdy nie wyjdzie z mody, ponieważ jest to bardzo łatwy i estetyczny sposób. Aby efekt był ciekawszy można połączyć np. 2 różne kolory sznurówek.

sznurowki sznurowadla silikonowe elastyczne sportowe fitness hickies 8Sznurówki na krzyż


Na krzyż – jest to wariacja na temat tradycyjnego wiązania butów, gdzie odbywa się ono metodą „drobno na krzyż”. W tej wersji  po każdym kolejnym skrzyżowaniu, sznurówkę prowadzimy od spodu przez dziurkę, która znajduje się bezpośrednio pod aktualnie używaną. Sposób ten idealnie pasuje do butów sportowych.

sznurowki sznurowadla silikonowe elastyczne sportowe fitness hickies 2Sznurówki drabinka


Drabinka – tutaj sznurówkę przewlekamy od spodu przez obie dziurki, po czym jej końce przeciągamy prostopadle do góry, przez sąsiadujące ze sobą otwory. Jeden koniec sznurówki trzeba przeciągnąć przez jej przeciwległy fragment, ułożony pionowo, który powstanie przez przewleczenie sznurowadła z pierwszej do drugiej dziurki. Na koniec wkładamy go prostopadle do trzeciej dziurki. Z drugim końcem postępujemy tak samo.

sznurowki sznurowadla silikonowe elastyczne sportowe fitness hickies 6Sznurowadła na ukos


Na ukos – nazywany również metodą na piłkę. Tutaj  przewlekamy sznurówkę z wierzchu przez parę dziurek, które znajdują się na samym dole. Następnie jeden z końców przeciągamy prostopadle od spodu do dziurki wyżej. Drugi koniec sznurówki przewlekamy (od spodu) po skosie do trzeciej dziurki od dołu. Oba końce trzeba przewlekać równolegle (z wierzchu) do otworu, znajdującego się po drugiej stronie buta. Wszystkie kroki należy powtarzać tak, aby przewlekać oba końce sznurówki na zmianę – jeden prostopadle,  drugi po skosie.

Sznurowadła Hickies sznurówki elastyczne bez wiązania 10Sznurowadła linie bez wiązania


Linie bez wiązania – świetny sposób „wiązania” np. w trampkach. Sznurówkę  przewlekamy z wierzchu przez dziurki, które są na najniższym poziomie. Oba końce sznurowadła, wystarczy przeciągnąć prostopadle od spodu do góry tak, aby jeden z nich znalazł się w dziurce wyżej, a drugi – dwa poziomy wyżej. Później każdy z końców musimy przewlec równolegle do dziurki po drugiej stronie, znowu przeciągnąć oba końce sznurowadła od spodu – prostopadle do góry (co drugi poziom), a następnie równolegle – do sąsiedniej dziurki. Przy przedostatnim poziomie, należy przewlec do góry jeden z końców sznurówki – ten,  znajdujący się najniżej i przeciągnąć go równolegle przez pierwszą parę dziurek. Kiedy oba końce sznurówek znajdą się po jednej stronie, wystarczy już jedynie po spodniej stronie wiązania wykonać supełek i odciąć zbędne końcówki.

Sznurowadła Hickies sznurówki elastyczne bez wiązania 9Sznurówki kratka


Kratka – ten rodzaj wiązania prezentuje się najlepiej, kiedy użyjemy do niego dwóch różnokolorowych sznurówek. Jedną sznurówkę przekładamy według sposobu „linie bez wiązania”, a później do jej końca przytwierdzamy drugą (wewnątrz buta, aby nie było widać łączenia). Drugą przeplatamy prostopadle przez pierwszą, tak aby całość tworzyła szachownicę. Końcówkę sznurówki znów chowamy w środku buta.

Sznurówki silikonowe elastyczne


Ciekawym – dość nowym sposobem „wiązania” sznurówek jest zamontowanie w butach silikonowych sznurówek elastycznych. Jest to prawdziwa rewolucja , ponieważ wystarczy je raz założyć i nie wymagają ponownego wiązania czy poprawiania.

Sznurowadła Hickies elastyczne sznurówki
Elastyczne sznurówki Hickies

Buty ze sznurowadłami silikonowymi idealnie przylegają do stopy nawet podczas intensywnego ruchu np. biegania. Sznurówki tego typu pasują do wielu rodzajów butów. Można eksperymentować z ich kolorem. Na rynku dostępne są też modele z kryształkami Swarovskiego –  świetne dla pań lubiących odrobinę luksusu.

Sznurówki elastyczne to dobre rozwiązanie dla osób preferujących aktywny tryb życia, dla tych którzy cenią oryginalny design, a także dla dzieci czy osób starszych, dla których wiązanie butów jest kłopotliwe.

sznurowki sznurowadla silikonowe elastyczne sportowe fitness hickies 1Jak widać w temacie sznurowania obuwia, wiele się dzieje. Jeden prosty trick, może znacząco wpłynąć na wygląd butów, naszą wygodę, a nawet – jak w przypadku dzieci – na ich bezpieczeństwo. Mamy nadzieje, że powyższy artykuł zainspiruje Was i pomoże dokonać dobrego wyboru.

5 KOMENTARZE

  1. Silikonowe sznurówki są spoko. Początkowo miałem tylko w butach do biegania, ale później też włożyłem do takich codziennych bo są mega wygodne, nic nie trzeba poprawiać i fajnie wyglądają 🙂

  2. Fajne są te silikonowe sznurowadła Hickies. Wygodnie się biega, nic się nie rozwiązuje, nie uciska na grzbiecie stopy. Bardzo je polubiłam.

  3. Pierwsze słyszę o takich silikonowych sznurówkach. Chyba kupię z ciekawości, bo widzę dużo dobrych opinii.

  4. Ja noszę takie silikonowe sznurówki nie tylko do sportowych butów i też fajnie wyglądają. Ogólnie polecam bo to wygodne rozwiązanie.

  5. Hmmmm, ciekawe, brzmi zachęcająco i nieźle wyglądają. Gdzieś mi się obiło o uszy o firmie Hickies…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here