Ćwiczenia w masce treningowej a spalanie kalorii

5
1178
maska wydolnościowa training mask 3
maska wydolnościowa training mask 3

Ćwiczenia w masce treningowej łączą się z wieloma korzyściami dla ich użytkowników. Nie chodzi jedynie o podniesienie wydolności i wytrzymałości, ale również działanie mogące pomóc w utracie zbędnych kilogramów.

Maska do ćwiczeń training maskMaska do ćwiczeń

 Jak się okazuje efekty ćwiczeń w masce pod kątem redukcji tkanki tłuszczowej mogą być bardzo widoczne jeśli połączymy je z podwyższonym poziomem wydzielania hormonu wzrostu w warunkach hipoksji, a także ze zwiększonym spalaniem kalorii z powodu podwyższonego EPOC – czyli powysiłkowego zużycia tlenu po treningu.

Maska do ćwiczeń training maskWszystkie 3 elementy bardzo pomagają osiągnąć nowe poziomy w spalaniu kalorii i tłuszczu, do których nie mielibyśmy dostępu bez maski. Jak wiadomo trening w warunkach hipoksji stymulując wydzielanie somatotropiny ( hormonu wzrostu), wykazuje również szereg korzystnych skutków dla organizmu – np. poprzez zwiększenie gęstości kości.  Ponadto uruchamia on proces pozyskiwania energii z kwasów tłuszczowych.

Maska wydolnościowa

Jeśli chodzi o EPOC, czyli powysiłkowe zużycie tlenu, to, specjaliści określają stan po intensywnych ćwiczeniach jako dług tlenowy. Dzięki temu osoba trenująca może kontynuować ćwiczenia na określonym poziomie intensywności. Najczęściej jest to wywołane tym, że  w dany sposób  człowiek, nie może spełnić potrzeb własnego ciała i rekompensuje sobie braki poprzez wywołanie EPOC.

Maska do ćwiczeń training maskDług tlenowy w takiej sytuacji spłacany jest już po treningu, kiedy poziom wysiłku wraca do normalnych wartości. W takiej sytuacji organizm znowu wytwarza energię i dzięki niej uzupełnia wcześniejsze deficyty. Cały proces przebiega dość intensywnie, ponieważ w końcu ciało ma dostęp do większej dawki tlenu.

maska wydolnościowa training maskNa inne aspekty treningów w masce, które wiążą się z utratą masy, zwracają też uwagę badania American Council od  Exercise, które dotyczą mocy wyjściowej VT (próg wentylacyjny) i RCT ( próg kompensacji oddechowej). Wykazują one, że wartości te są ważne dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Dzieje się tak, ponieważ są one ściśle powiązane z poziomem intensywności treningu, a co za tym idzie, wpływają na możliwą ilość kalorii do spalenia.

Maska treningowa

Podsumowując, maska treningowa sprzyja zwiększeniu spalanych kalorii oraz tkanki tłuszczowej poprzez zmaksymalizowanie poziomów VT i RCT, a także podwyższając EPOC i stymulując wydzielanie  hormon wzrostu.

maska wydolnościowa training maskDobra wiadomość jest taka, że trening w masce nie jest możliwy jedynie wśród zawodowych sportowców, ale także wśród amatorów –  np. kobiet po ciąży, które chcą wrócić do dawnej figury.

Zobacz równiez:

My Fitness Place siłownie i kluby fitness
Trener personalny Kraków
maska antysmogowa

5 KOMENTARZE

  1. Polecam!!! Trening w takiej masce to niezły wycisk, ale warto! Kalorie lecą szybciutko! 😀

  2. Maska treningowa to gadżet dla twardzieli, ale warto spróbować. Na początku jest ciężko, ale później można się przyzwyczaić. Efekty rekompensują ciężki trening.

  3. Podpisuję się pod tymi opiniami. lekko nie jest, ale warto. Trzeba przyzwyczajać organizm stopniowo i efekty będą zauważalne po miesiącu nawet.

  4. Moja ocena 10/10. Przy regularnych treningach można osiągnąć efekty o jakich pisze producent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here