Sznurowadła bez wiązania idealne dla dzieci. Dlaczego warto je wybrać?

3
7699
Sznurówki bez wiązania elastyczne sznurowadła Hickies 12
Sznurówki bez wiązania elastyczne sznurowadła Hickies 12

Nieustannie rozwiązujące się sznurowadła u dziecka i trudności z ich zawiązywaniem są utrapieniem niejednego rodzica. Teraz można już o nich zapomnieć. Znaleziono bowiem skuteczne rozwiązanie tego problemu – elastyczne sznurowadła bez wiązania. Czym one są i jakie korzyści płyną z ich używania?

Elastyczne sznurowadła zaprojektowała i opatentowała amerykańska firma Hickies. Każdy zestaw składa się z 14 silikonowych pasków, które łączą pary oczek osobno za pomocą zacisku. Dopasowują obuwie do stopy i równomiernie rozkładają na niej nacisk. W przeciwieństwie do tradycyjnych sznurowadeł nie trzeba ich wiązać po każdym założeniu buta. Wystarczy je zapiąć tylko raz, a następnie zapomnieć o plączących się między nogami dziecka sznurówkach i częstych upadkach spowodowanych ich przydeptywaniem. Sznurowadła bez wiązania zwiększają bezpieczeństwo, a w dodatku są modne i wygodne.

Sznurówki bez wiązania elastyczne sznurowadła Hickies 15
Elastyczne sznurówki Hickies

Zaoszczędzisz czas dzięki gumowym sznurówkom

Elastyczne sznurowadła sprawdzają się w codziennych sytuacjach: przed wyjściem do przedszkola, do szkoły, na pociąg czy autobus. W przypadku ruchliwego malucha lub dziecka dopiero uczącego się wiązać sznurówki założenie butów może być sporym wyzwaniem, pochłaniającym cenne minuty. Sznurowadła bez wiązania pozwalają zaoszczędzić ten czas, który traci się na założenie butów z tradycyjnymi sznurowadłami. Dzięki nim możecie zapomnieć o gorączkowym pośpiechu i codziennych spóźnieniach.

Twoje dziecko będzie bezpiecznie się bawić

Elastyczne sznurówki ułatwiają także rodzinne wyjścia do miasta. Dzieci to istne wulkany energii. Podczas spaceru często zamiast chodzić biegają. Chętnie robią też przystanki na placach zabaw. Sznurowadła elastyczne zwiększają w trakcie tych aktywności ich komfort i bezpieczeństwo. Dzięki nim spada ryzyko wypadków na placu zabaw. Dziecko nie zrobi sobie krzywdy w czasie zabawy z powodu zaczepionej o element sprzętu sznurówki. Nie ma też obaw, że but spadnie z jego stopy podczas szaleństwa na zjeżdżalni, huśtawce czy ściance wspinaczkowej. Sznurowadła bez wiązania dobrze trzymają się na stopie i nie rozregulowują nawet przy intensywnej aktywności fizycznej. Z elastycznymi sznurówkami Hickies może bezpiecznie chodzić, biegać i szaleć na placu zabaw nawet czteroletnie dziecko. Z kolei rodzic, który decyduje się na ich zastosowanie, nie musi już nerwowo rzucać okiem na stan obuwia swojej pociechy.

sznurówki hickies sznurowadła dla dorosłych i dzieci sport fitness
Gumowe sznurówki Hickies dla dzieci

Zapomnisz o trudach nauki wiązania butów 

Stosowanie tradycyjnych sznurowadeł rodzi niełatwe zadanie – naukę ich zawiązywania. Powszechnie uznaje się, że dzieci powinny opanować tę umiejętność przed pójściem do pierwszej klasy. Każde z nich jest jednak inne. Niektóre radzą sobie z wiązaniem butów już w wieku 3-4 lat, inne dopiero po ukończeniu 11 roku życia. Teraz nie trzeba się tym martwić. Sznurowadła bez wiązania skutecznie uchronią przed wstydem i kompleksami starsze dziecko mające trudności z zawiązywaniem sznurowadeł. Dzięki nim przestanie ono spędzać więcej czasu w szatni po zakończeniu szkolnych zajęć i spóźniać się na lekcje wychowania fizycznego. Może też osiągnąć lepsze wyniki w bieganiu, bo zbyt luźno lub zbyt mocno zawiązane obuwie nie będzie ograniczało jego ruchów. To nie oznacza, że całkowicie trzeba rezygnować z nauki wiązania butów. Można ją jednak przeprowadzić bez presji i stresu w zaciszu domowym, nie narażając dziecka na zakłopotanie w gronie rówieśników.

Twoje dziecko poczuje się modnie

Sznurowadła bez wiązania to wreszcie nietuzinkowe uzupełnienie modnego ubioru. Już nawet trzylatki mają wyczucie stylu. Potrzeba podążania za modą narasta z kolejnymi latami i daje się zauważyć szczególnie w wieku szkolnym. Sznurowadła elastyczne Hickies są dostępne w wielu kolorach, które pozwolą dziecku wyróżnić się w gronie rówieśników, a co za tym idzie – poczuć wyjątkowo. Buty z nietypowymi sznurowadłami w kolorze żółtym, zielonym czy różowym z pewnością nie umkną uwadze dzieci i wzbudzą w nich chęć posiadania podobnych sznurówek.

sznurówki hickies sznurowadła dla dorosłych i dzieci sport fitness 2
Sznurowadła elastyczne dla dzieci i dorosłych Hickies

Pojawienie się elastycznych sznurowadeł może sprawić, że stosowane od 1790 r. tradycyjne sznurówki powoli odejdą do lamusa. Rodzic, który raz wypróbuje innowacyjną technikę wiązania butów u dziecka, niechętnie będzie chciał wracać do starej metody.

3 KOMENTARZE

  1. Mam w 2 parach butów takie sznurówki. Bardzo wygodne i fajnie wyglądają. Po dłuższym chodzeniu czy bieganiu nie czuć ucisku na grzbiecie stopy. Za to wielki plus.

  2. Kupiłam synowi takie sznurówki. Nie umiał jeszcze wiązać butów i jest to bardzo wygodne w takich sytuacjach. Podejrzewam, że jak nauczy się wiązac tradycyjne sznurowadła to i tak w kilku parach butów zostaniemy przy tych Hickies, bo są bardzo wygodne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here