Jarmark z lokalnymi produktami w Gdańsku

0
1740
Żuławskie Smaki

Promocja lokalnych produktów prosto z Żuław potrwa od piątku do soboty w Centrum Handlowym Osowa. Jarmark Żuławskich Smaków organizowany wspólnie z lokalnymi manufakturami od lat cieszy się dużą popularnością, przyciągając coraz więcej sympatyków ekologicznej żywności wysokiej jakości. Z całą pewnością i tym razem skradną serca wszystkich spragnionych nieprzetworzonego, świeżego i wykonanego z pasją jedzenia.

Podczas październikowej edycji Jarmarku, która potrwa od 5 do 6 listopada, w godzinach otwarcia CH Osowa (10:00 – 21:00), będzie można zakupić wyroby od żuławskich rolników i gospodyń wiejskich. Wydarzenie ma na celu promowanie i wspieranie miejscowych producentów żywności takiej jak miód, ogórki, wędliny, sery czy pierogi.

„Jarmark Żuławskich Smaków służy prezentacji ciekawych wyrobów, wymianie doświadczeń, jest miejscem spotkań twórców z mieszkańcami okolicznych miejscowości i przyjezdnych gości. Z przyjemnością organizujemy kolejną edycję Jarmarku – chociażby z uwagi na mieszkańców naszego regionu, którzy poszukują i cenią świeże, nieprzetworzone produkty kupowane u sprawdzonych producentów” – tłumaczy Aleksandra Słowińska, dyrektor CH Osowa.

Cykliczne wydarzenie organizowane przez gdańskie Centrum daje możliwość poznania można i spróbowania wielu regionalnych potraw i przysmaków, które od lat stanowią kulinarne dziedzictwo i są elementami lokalnej tożsamości. Produkty prezentowane podczas jarmarku cechuje niepowtarzalny smak, wysoka jakość i tradycyjne przepisy, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Specjały prezentowane są przez rodzinne zakłady i manufaktury. Do ich wytwarzania stosuje się głównie lokalne produkty. Wśród nich znajdziemy przetwory mleczne, mięsne, wyroby cukiernicze i piekarnicze, owocowo-warzywne, a także gotowe dania. Nie brakuje też miodów.

Znany w Trójmieście Jarmark Żuławskich Smaków przyciąga, ze względu na dostępność ekologicznych produktów od regionalnych dostawców i gospodarstw, z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Przyciągająca jest także sama lokalizacja – w Centrum Handlowym Osowa można nie tylko zrobić ekologiczne zakupy, ale również spędzić czas z rodziną podczas wspólnych zakupów.

Na najbliższym Jarmarku Żuławskich Smaków w CH Osowa pojawią się:

– Żuławska Zagroda,
– Pierogi Halinki,
– Słodki Zakątek,
– wędliny Specjały z Borów,
– Domowe Przysmaki,
– sery Witka,
– miody Gustawa.

 

Zobacz rownież

Ziołowa apteka – naturalne leki i suplementy