Polska złota jesień na jarmarku Żuławskie Smaki w CH Osowa

0
6025
Polska złota jesień na jarmarku Żuławskie Smaki w CH Osowa 2

W przyrodzie i kalendarzu już oficjalnie jesień, a wraz z nią CH Osowa zaprasza na aromatyczny jarmark rzemieślniczy 2-3 października, na którym będzie można skosztować i nabyć wyroby domowej produkcji od okolicznych dostawców z Żuław.

Jarmark odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę, 2-3 października i jest to pierwsze prawdziwie jesienne spotkanie producentów z Żuław i okolic. Nie zabraknie na nim m.in. miodu z tegorocznych zbiorów, oryginalnych, domowych kiszonek, a także tegorocznych plonów i wyrobów rzemieślników z Pomorza.

Polska złota jesień na jarmarku Żuławskie Smaki w CH Osowa

Zimowe przygotowania – zdrowie na talerzu

Koniec roku i jesienna aura to niewątpliwie czas przygotowań do zimy, podczas której szczególnie ważne dla naszego zdrowia są naturalne produkty i wyroby, które pomogą przetrwać ciężki czas. Jednym z nich jest miód oraz pyłek pszczeli z pasieki Miody Gustawa, będący prawdziwą bombą witaminową który jednocześnie wspiera włosy i skórę w niesprzyjających miesiącach. Również na październikowym jarmarku będzie można nabyć pachnące kiszonki, które dbają nie tylko o florę jelitową, żołądek, ale i odporność, mają także wiele właściwości prozdrowotnych, które przydadzą się zimą – dlatego warto mieć je pod ręką. Na najbliższym jarmarku kiszonek nie zabraknie na pewno, dzięki Żuławskiej Zagrodzie, która to o kiszeniu wie wszystko. 

Dynia prosto z pola i ogrodu

Z okazji jesieni na jarmarku Żuławskie Smaki pojawią się piękne i dorodne dynie od Marka Dłużniewskiego, które można przygotować na wiele sposobów w długie, jesienne wieczory. Dynia to uniwersalne warzywo o wszechstronnym wykorzystaniu w kuchni. Z jej miąższu można przygotować zupę, sernik, czy frytki, ale i np. muffiny, placki czy kotlety. Pestki natomiast będą idealnym dodatkiem do sałatki lub ciasta. Jej właściwości prozdrowotne także są warte uwagi. Zawiera ona beta-karoten, który chroni przed wolnymi rodnikami. Ma ona także dużo potasu oraz ważny kwas foliowy. Natomiast pestki dyni mają wysoką zawartość cynku oraz lecytyny, dodatkowo zwiększają przemianę materii i wpływają pozytywnie na pracę mózgu.

Kuchnia domowa na jarmarku Żuławskie Smaki
Oprócz oferty obfitującej w kiszonki i pyszną dynię, w najbliższy piątek i sobotę w CH Osowa pojawią się producenci naturalnych i aromatycznych wyrobów mięsnych – Specjały z Borów. Pojawi się także Pani Halinka z jej domową kuchnią i pierogami w wielu smakach, a także wypieki i słodkości od Słodkiego Zakątka.

Polska złota jesień na jarmarku Żuławskie Smaki w CH Osowa 3

Wystawcy październikowej edycji „Żuławskie Smaki”:

  • Miody Gustawa
  • Żuławska Zagroda
  • Pierogi Halinki
  • Słodki Zakątek
  • Sery Witka
  • Domowe Przysmaki
  • Marek Dłużniewski – dynie i czosnek

Jarmark „Żuławskie Smaki” w każdy pierwszy piątek i sobotę miesiąca w CH Osowa.

Kontakt dla mediów: 

Katarzyna Bagińska

Tel: 693 260 235

E-mail: k.baginska@publicon.pl

Polska złota jesień na jarmarku Żuławskie Smaki w CH Osowa 1

Informacje o Nazwa Centrum:

Centrum Handlowe Osowa to wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska zlokalizowane przy Obwodnicy Trójmiasta w sąsiedztwie prężnie rozwijającej się dzielnicy Osowa. Ofertę Centrum tworzy hipermarket Auchan oraz wiele popularnych marek m.in. H&M, CCC, Hebe, Pepco, Rossmann, Carry, Szachownica, Bytom, RTV EURO AGD czy Jysk. Dzięki strefie gastronomicznej z restauracjami takimi jak McDonald’s, Zenthai czy kawiarnią Sowa, centrum handlowe jest doskonałą bazą do postoju podczas podróży. Rodziny z dziećmi mogą tu zaparkować auto na dedykowanych, wygodnych miejscach postojowych oraz spędzić czas na wewnętrznym placu zabaw. Cykliści mają do dyspozycji szeroką ofertę rowerową w sklepach GO Sport i Szprychy.com oraz mogą bezpiecznie zaparkować swoje pojazdy czy skorzystać bezpłatnej stacji rowerowej. Dodatkowo, na terenie parkingu znajduje się ekologiczna samoobsługowa myjnia samochodowa. W ofercie CH Osowa znajdują się także specjalistyczne sklepy z akcesoriami oraz karmami dla zwierząt Zoo Delikatesy oraz „Pupilsi – Świat Psa i Kota”, oferujący usługi behawiorystyczne. Więcej informacji o centrum na stronie www.chosowa.pl

Informacje o Właścicielu:

Właścicielem Centrum Handlowego Osowa są: fundusz Pradera Central & Eastern Fund – należący do Pradery wiodącego na rynku specjalistycznego funduszu zarządzającego aktywami centrów oraz parków handlowych w Europie i Azji. Pradera została założona w 1999 r., a jej portfel wart jest 3,1 miliardów euro w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Francji, Czechach, Grecji, Turcji i Chinach, posiadających łącznie ponad 2400 sklepów. Więcej informacji: www.pradera.com.

Drugim właścicielem Centrum Handlowego Osowa jest OIK Gdańsk Retail Project Sp. z o.o. należąca do funduszu HANSAINVEST. Więcej informacji: www.hansainvest.com. 

Informacje o Zarządcy:

APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. APSYS Polska zarządza obecnie ok. 1 100 000 mkw. GLA w 24 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach w Polsce. Więcej informacji: www.apsysgroup.com