Jarmark Żuławskie Smaki – lokalna żywność w CH Osowa

0
2679
Jarmark zulawskie smaki CH Osowa 1

Ekologiczna żywność coraz bardziej zyskuje na popularności, a zdrowe żywienie staje się świadomym wyborem ludzi. Kiedyś produkty tworzone lokalnie były dla wszystkich codziennością. Później nastąpiła faza globalizacji i produkcji masowej, przez co dzisiaj w każdym sklepie można nabyć produkty nie tylko z całej Polski, ale również z innych regionów świata. Niestety, łatwość dostępu do tych produktów wiąże się z gorszą jakością oraz większym stopniem konserwacji. Centrum Handlowe Osowa Gdańsk dba nie tylko o ekologię, ale również o najwyższą jakość produktów oferowanych swoim klientom, dlatego już po raz kolejny organizuje jarmark z wyrobami lokalnych rzemieślników czyli „Żuławskie Smaki”. Najbliższy odbędzie się już 4 i 5 marca 2022 roku (piątek i sobota).

Szczęśliwie dla zdrowia, ludzie zaczynają wracać do wytworów lokalnych, bardziej doceniają ich unikalność
i smak. Coraz więcej osób zaczyna szukać wyrobów regionalnych, bez ulepszaczy i konserwantów, przygotowywanych ze składników pochodzenia naturalnego. Dzięki temu tworzą się nowe możliwości dla miejscowych rolników, którzy dokładają wszelkich starań, aby ich produkty były jak najwyższej jakości.     

Jarmark „Żuławskie Smaki” w Centrum Handlowym Osowa jest miejscem, w którym lokalni rzemieślnicy mogą sprzedawać swoje przysmaki i opowiadać o nich wszystkim zainteresowanym. To cykliczne wydarzenie pozwala poznać smaki pomorza, jakich próżno szukać w innych miejscach na świecie. 

„Jesteśmy dumni z naszych lokalnych wytworów, cieszymy się, że jako centrum handlowe możemy wspierać miejscowych producentów zdrowej żywności i promować ich wyroby” – mówi Aleksandra Słowińska, Dyrektor CH Osowa. „Żuławy są naprawdę wspaniałym miejscem, pełnym wartościowych ludzi, z których pasji wszyscy możemy czerpać korzyści. Ten jarmark to idealna okazja aby poznać i samemu wesprzeć naszych rolników, serowarów czy pszczelarzy, których produkty są częścią naszej kultury” – dodaje. 

W trakcie trwania wydarzenia można skosztować przepysznych serów, ręcznie robionych pierogów, miodu
z okolicznych pasiek, oraz mnóstwo innych produktów, całkowicie naturalnych, ekologicznych, zdrowych
i prosto od producentów. 

Jarmark „Żuławskie Smaki” w CH Osowa to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie, podczas którego za każdym razem można odkryć mnóstwo nowych smaków i kulinarnych inspiracji. Najbliższy jarmark odbędzie się w dniach 4-5 marca (piątek i sobota).