Jarmark „Żuławskie smaki” wraca do Centrum Handlowego Osowa

0
2471
uławskie smaki Gdańsk Ch Osowa

Cykliczny Jarmark „Żuławskie smaki” wraca do Centrum Handlowego Osowa, po pandemicznej przerwie. Czego mogą się spodziewać osoby, które odwiedzą Osowę w dniach 7-8 maja?

Wiosna – ach to Ty

Wiosny nie da się nie kochać. Dni stają się coraz dłuższe, a nasza okolica zmienia się nie do poznania. Odcienie szarości zaczynają ustępować pełnej palecie barw kwitnących kwiatów, a ptaki coraz głośniej raczą nas swoją symfonią. Do puli wiosennych plusów należy zaliczyć również Jarmark „Żuławskie Smaki”, na którym każdy znajdzie dla siebie coś dobrego. To wszystko za sprawą producentów z Trójmiasta i Żuław, którzy po raz kolejny uraczą Was swoimi wyśmienitymi specjalnościami.

Dobre, bo naturalne

Regionalni wytwórcy to kluczowy element inicjatywy, jaką są „Żuławskie Smaki”. CH Osowa stworzyła dla konsumentów przestrzeń, w której mogą skosztować tego, co najlepsze – a tym niezaprzeczalnie są wytwory lokalnych rzemieślników. Wśród nich znajdują się między innymi kiszonki Żuławskiej Zagrody, czyli niewielkiego gospodarstwa znajdującego się w malowniczej wsi pod Malborkiem – Lasowicach Wielkich. Produktem, stanowiący absolutny hit Żuławskiej Zagrody są przetwory z ogórka żuławskiego, naturalnie rosnącego w okolicy wsi. Sympatycy mięsnych wytworów również nie powinni się czuć zawiedzeni, a to wszystko dzięki Specjałom z Borów. Na stoisku niewielkiej kaszubskiej przetwórni będzie można znaleźć naturalne wędliny z aromatycznymi ziołami oraz wędzonki przygotowywane w zgodzie z wieloletnimi przepisami.

Jarmark żuławskie smaki Gdańsk

Lista wszystkich stoisk najbliższego Jarmarku prezentuje się następująco:

  • Specjały z Borów,
  • Pierogi Halinki, 
  • Witek Sery, 
  • Domowe Przysmaki, 
  • Żuławska Zagroda,
  • Domowe Wypieki.

„Żuławskie smaki” będą się odbywać w dniach 7-8 maj w godzinach otwarcia centrum.