CH Osowa pomaga czworonogom ze schroniska

0
1981
Moda na adopciaki CH Osowa Gdańsk

Koniec kalendarzowego listopada i nadchodząca zima to trudny okres dla zwierząt. W tym roku Schronisko Ciapkowo w Gdyni wraz z Centrum Handlowym Osowa zachęca do adoptowania kotów.

Pomoc dla czworonogów 

 W Polsce istnieje wiele fundacji i stowarzyszeń, których celem jest poprawa losu zwierząt. Trójmiejskie azyle robią, co mogą, żeby zapewnić swoim podopiecznym warunki, w których mogłyby przetrwać ten ciężki jesienno-zimowy czas. Jednym miejsc, które działa na rzecz poprawy losu bezdomnych czworonogów jest gdyńskie schronisko Ciapkowo, w którym obecnie przebywa około 150 psów oraz 150 kotów.

Najkrócej w schronisku przebywają szczenięta i kocięta, młode psy, a także te mniejszych rozmiarów oraz w typie rasy. Zdecydowanie dłużej na adopcje czekają zwierzęta starsze i schorowane. Na szczęście i te znajdują nowych opiekunów. Kto przyjdzie do Ciapkowa po przyjaciela na dobre i na złe, postaramy się dobrać go odpowiednio na całe życie” – mówi Klaudia Staszak, jedna z opiekunek zwierząt w schronisku Ciapkowo. 

Centrum handlowe Osowa informacje

W tym roku schronisko Ciapkowo w Gdyni wraz z Centrum Handlowym Osowa postanowiło zachęcić mieszkańców Trójmiasta do adoptowania kotów. Zdjęcia puszystych przyjaciół do adopcji, wraz z opisem ich upodobań i charakterów, będzie można znaleźć na fanpage CH Osowa (www.facebook.com/CHOsowa). 

Okazja do adopcji i wsparcie schroniska

Opiekunowie w schronisku Ciapkowo podkreślają, że codziennie „na wagę złota” są wszelkiego rodzaju materiały, które służą czworonogom jako legowiska np: koce, ręczniki, pościele, kołdry oraz poduszki ( bez pierza). Istotna jest również karma dla zwierząt (im więcej mięsa w składzie tym lepsza zarówno mokra jak i sucha), a także drapaki i żwirek typu pelet. 

Osoby, które już wcześniej zaadoptowały zwierzęta z gdyńskiego schroniska na facebookowym profilu gdańskiego centrum będą mogły podzielić się fotografiami i szczęśliwymi historiami byłych podopiecznych schroniska. To pozwoli poszerzyć świadomość na temat adopcji kotów oraz pomóc podopiecznym, czekającym na wsparcie od ludzi dobrego serca. 

Wszyscy, którzy zastanawiają się nad kupnem czworonożnego przyjaciela powinni najpierw udać się do schroniska. Bezdomne i porzucone koty zasługują na odrobinę ciepła. Nasza akcja powstała, by w tym sezonie pomóc schronisku Ciapkowo” – mówi Aleksandra Słowińska, Dyrektor Centrum Osowa. 

Jeżeli zastanawiasz się nad adopcją puszystego czworonoga, ale wciąż się wahasz – musisz obejrzeć te niezwykłe zdjęcia! Schronisko Ciapkowo oraz Centrum Handlowe Osowa poprzez galerię zachęca do adopcji jednego z ich uroczych podopiecznych. Może któryś z nich to nowy przyjaciel Twojego domu?

Więcej informacji na stronie www.ciapkowo.pl oraz www.chosowa.pl