Wystawa „Martwa natura” gdańskiej artystki w CH Osowa

0
1367
Martwa natura sztuka Galeria Osowa Gdańsk

Centrum Handlowe Osowa zaprasza na wystawę Jolanty Lassak-Szymerskiej „Martwa natura”. Ekspozycja dostępna w przestrzeni centrum to abstrakcyjne kompozycje „malarskie” z jajem w roli głównej, które zostały zrobione w domowym zaciszu. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających przestrzeń CH Osowa od 1 grudnia do 15 stycznia w godzinach otwarcia centrum. 

 Jest to druga indywidulna wystawa fotograficzna artystki będąca odpowiedzią na pandemię i apele, który zmusiły ludzkość do pozostania w domu. Artystka – Jolanta Lassak-Szymerska, skupiła się na robieniu zdjęć w domowym zaciszu. Na główny temat wybrała jajo. Dlaczego właśnie ono znalazło się w roli głównej? 

Dlaczego jajo?  Początkowo nie miałam specjalnych intencji.  Nie jestem typem filozofa, ale coś w tym jest, że jajo to „tajemnica życia”, a nie tylko produkt do jedzenia – tłumaczy Jolanta Lassak-Szymerska. – Są to zdjęcia takie jak je widział obiektyw.  Jest sfotografowane to co zostało ustawione. Nie ma tu ani dodawania, ani odejmowania elementów – kontynuuje. 

Autorka prac od kilku lat zajmuje się fotografią, poznając tajniki tej pięknej i trudnej sztuki.  Najchętniej fotografuje obiekty i elementy industrialne oraz martwe natury. Obecna wystawa prezentuje wyłącznie kilkanaście zdjęć z bardzo wielu jakie zostały zrobione.  Artystka starała się, by jej prace fotograficzne stanowiły abstrakcyjne kompozycje. 

W czasie wystawy personel centrum prosi o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Chętnych do odwiedzenia wystawy w CH Osowa przypominamy o przestrzeganiu zasad zgodnych z regulaminem –  zachowania dystansu, noszenie osłony na usta i nos oraz korzystania z płynu do dezynfekcji rąk, który jest dostępny w wyznaczonych dozownikach na terenie obiektu i wystawy. Obsługa Centrum zapewnia maksymalną czystość dla wszystkich odwiedzających.

O autorce

Jolanta Lassak-Szymerska ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy oraz Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uprawia głównie malarstwo, a także grafikę warsztatową. Tworzy od końca lat siedemdziesiątych XX wieku. 

Ma za sobą około 40 wystaw indywidualnych i zbiorowych, prezentując własne dziedziny sztuki, szczególnie malarstwo, rysunek, grafikę i oczywiście fotografię.  Zdjęcia jej prac malarskich i fotograficznych znajdują się w wielu publikacjach.  Jest także laureatką kilku konkursów fotograficznych. Jolanta Lassak-Szymerska jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu gdańskiego oraz Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Więcej informacji na stronie www.ciapkowo.pl oraz www.chosowa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here