CH Manhattan Gdańsk zaprasza na „Mali konstruktorzy robotów” 9-10 stycznia WOŚP

0
790
manhattan gdańsk1
manhattan gdańsk1

manhattan gdańsk WOŚP 2011W Galerii Handlowej Manhattan będzie można obserwować i uczestniczyć w budowaniu robotów. Ożywione będą reagowały na polecenia nas, ludzi. Będzie też można wziąć udział w misjach kosmicznych oraz konkursach z nagrodami.

W najbliższą niedzielę od godziny 13:00 do 17:00 w CH Manhattan Gdańsk na ul. Grunwaldzkiej jeden z robotów zostanie zlicytowany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ci, którzy nie będą licytować robota mogą zmierzyć się w licytacji albumów jednego z gdańskich fotografów, Macieja Kosycarza.

Przeddzień licytacji, 9 stycznia najmłodszych galeria zaprasza na konstruowanie i ożywianie robotów. Dzieci dowiedzą się, w jaki sposób napisać program dla robota, jak zaprogramować robota oraz jak podłączać silniczki do mikrokomputera. Akcja „Mali konstruktorzy robotów” ma na celu pokazanie dzieciom poprzez zabawę jak pracować w grupie, żeby osiągnąć lepsze efekty. Poznawanie nowych słów jak mikrokomputer, silnik, czujnik światła, robot czy sonar na pewno przyda się maluchom do dalszego poznawania świata