Creavity- poznaj nowe technologie w Galerii Metropolia

0
1207
galeria metropolia poznaj nowe technologie
galeria metropolia poznaj nowe technologie

28 i 29 września Galeria Metropolia zaprasza do wspólnej zabawy z nowoczesną technologią!

Jak wiadomo, różnego rodzaju nowinki technologiczne otaczają nas na każdym kroku. Z ich pomocą możemy odkrywać i rozumieć świat, w którym żyjemy.
Już za miesiąc zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli podczas interaktywnej zabawy pobudzić szare komórki do działania.

W Galerii czekać będą specjalne stanowiska z wieloma atrakcjami, a konferansjer poprowadzi ciekawe konkursy i opowie o przeróżnych nowinkach technologicznych.

Planowane stanowiska:

OCULUS RIFT, czyli „Wirtualna rzeczywistość”Okulary Oculus Rift przeniosą uczestników w świat o jakim marzą. Pozwolą dowolnie rozglądać się po świecie, do którego zostaną przeniesieni: jazda kolejką górską, podróż statkiem kosmicznym, przejazd po trasie narciarskiej, czy oglądanie panoramy miasta z paralotni – to wszystko zapiera dech w piersiach. Zabawa jest bezpieczna, dostosowana do potrzeb nawet najmłodszych użytkowników.

PROJEKT AUGMENT– jest to rozszerzona rzeczywistość, łączenie obrazu realnego świata z elementami wirtualnymi, wygenerowanymi komputerowo. Ta rozrywka pozwala na uzupełnienie postrzegania świata rzeczywistego o dodatkowe elementy. Mogą to być elementy informacyjne, jak również spełniające rolę edukacyjną. Używając smartfona, tabletu czy innego urządzenia mobilnego z kamerą możemy nałożyć na obraz rzeczywisty interaktywne elementy czy warstwy. Wciąż rozwijająca nowinka techniczna już teraz pozwala nam na kreowanie animacji na najwyższym poziomie, którą bardzo ciężko odróżnić od rzeczywistości, która nas otacza.

DŁUGOPISY 3D, którymi można rysować i malować w powietrzu!
Zasada jest prosta: długopis rysuje podgrzanym tworzywem, co umożliwia nam budowania obiektów 3D tak samo jak drukarka 3D, ale bez konieczności skomplikowanego tworzenia modeli w komputerze.

HoloFun
Hologramy można obecnie wykorzystać w funkcji użytkowej w zastępstwie telewizora czy ekranu monitora i właśnie do tego celu wykorzystają je uczestnicy warsztatów. Starsi będą mogli zaprojektować przy użyciu papieru milimetrowego, a następnie wyciąć elementy urządzenia, które następnie złożą, zaś młodsi (i niecierpliwi) będą mogli skorzystać z wcześniej przygotowanych elementów składowych.

Kolorowy zawrót głowy
Technologia jest też dla dzieci! Zapraszamy do strefy IT_kids, gdzie wszystkie maluchy (i rodzice także!) będą mogli zrobić na pozór klasyczne kolorowanki. Brzmi nudno? Pewnie wielokrotnie byliście w takiej strefie malucha. Ale ta będzie zupełnie inna. Tutaj swoje rysunki  można ożywić dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości. Na ekranie tabletu każdy będzie miał szansę zobaczyć jak dosłownie wychodzą z obrazka i zaczynają żyć swoim własnym baśniowym życiem!

Laboratorium XXI wieku
Wszystkich znudzonych grami na konsolach organizator zaprasza do świata najnowszej techniki, bo to, co jeszcze niedawno było jedynie w sferze fiction, dzięki grze jest zdecydowanie bardziej science.

Ponadto każdy będzie mógł wziąć udział w Warsztatach Robotyki. To niezwykła okazja budowy robotów z klocków LEGO wraz z oprogramowaniem. Gotowy robot będzie grał w piłkę i szukał wyjścia z labiryntu.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania Galerii Metropolia – 28-29 września w godzinach od 12:00 do 18:00.