Dlaczego warto zamieszkać w Gdańsku? Odkryj walory miasta!

0
908
luskusowe Nieruchomosci Gdansk Invilla

Czy wiesz, że Trójmiasto uznaje się za jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce? Czyste powietrze i bogactwo przyrodnicze w połączeniu z szerokimi możliwościami rozwoju stale przyciągają nowych mieszkańców. Wśród trzech ośrodków najwyższym saldem migracji wyróżnia się Gdańsk, który w 2020 r. został zaliczony do grona najprężniej rozwijających się miast UE. Nowoczesne inwestycje, liczne miejsca pracy oraz bogata oferta handlowa, usługowa i kulturalna decydują o jego atrakcyjności. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać Gdańsk na miejsce do życia. 

Dlaczego warto mieszkać w Gdańsku? 

Do zamieszkania w Trójmieście zachęca przede wszystkim dogodna lokalizacja. Pomimo położenia nad samym morzem szybki dostęp do centralnej i południowej Polski jest możliwy dzięki autostradowemu połączeniu oraz szerokiej siatce kolei. Podróże w granicach kraju i poza nimi umożliwia natomiast prężnie działający port lotniczy. 

Jednocześnie trójmiejskie władze wciąż aktywnie starają się o to, by w aglomeracji żyło się na coraz wyższym poziomie. Świadczą o tym chociażby nowe inwestycje biurowe i mieszkalne, oferta kulturalna czy smart rozwiązania. Niemały wpływ na jakość życia ma przy tym również czyste powietrze bogate w jod oraz bliskie sąsiedztwo natury. Otwierają one szerokie możliwości zadbania o zdrowie, aktywność i osobisty rozwój. 

luksusowe nieruchomosci Gdansk

Na mapę Gdańska składają się Trójmiejski Park Krajobrazowy, wybrzeże Bałtyku, zabytkowe Śródmieście oraz nowoczesne centra biznesowe. Dzięki temu możesz tu rozwijać się zawodowo, a po pracy odpoczywać na plaży, przemierzać leśne ścieżki lub spotykać ze znajomymi w stylowych restauracjach. Do dyspozycji są również teatry, kina, modne kluby i centra handlowe. Znajdziesz więc wszystko, czego potrzebujesz, by żyć dobrze, we własnym rytmie. 

Najlepsze nieruchomości w Trójmieście. Postaw na luksusowe apartamenty w Gdańsku

Trójmiejski rynek nieruchomości stale otwiera się na nowych mieszkańców szukających komfortu w najbardziej atrakcyjnych punktach. Prężnie rozwija się również w Gdańsku, a najlepszym na to dowodem jest szeroka oferta mieszkań w różnym standardzie. Obejmuje zarówno niedrogie lokale, jak i luksusowe apartamenty położone nad morzem, w centrum i dzielnicach biznesowych. Szukasz przestronnego lokum dla całej rodziny albo przytulnego mieszkanka dla dwojga? W Gdańsku znajdzie się propozycja dla każdego. 

Atrakcyjne mieszkania w Gdańsku. Sprawdź ofertę! 

Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim mieszkania 2-3-pokojowe położone w niedużej odległości od plaży, terenów zielonych, biurowców albo w samym centrum miasta. Dlatego to właśnie w tych lokalizacjach realizuje się dzisiaj najwięcej inwestycji. Ciekawym przykładem jest biznesowy Wrzeszcz, gdzie poprzez projekty nawiązujące do dawnej zabudowy udało się przywrócić ducha minionych dziejów miasta. 

Podobnie kameralne osiedla o luksusowym charakterze powstają w Oliwie. Apartamenty wkomponowane w leśne otoczenie i willowo-kamieniczną architekturę uwydatniają przytulny nastrój dzielnicy. Możesz go doświadczać na co dzień we własnym, nowoczesnym mieszkaniu ze wszystkimi udogodnieniami. 

Najbardziej reprezentacyjna architektura stała się jednak wizytówką Śródmieścia. Mowa tu m.in. o nowoczesnym zagospodarowaniu Wyspy Spichrzów i okolic mariny. Designerskie apartamentowce tworzone na wzór zabytkowych kamienic ożywiają historyczne serce miasta z szacunkiem do obecnej architektury. Znajdziesz w nich luksusowe apartamenty z oknami wychodzącymi na Motławę, marinę lub Stare Miasto

nieruchomosci Gdansk Invilla

Prestiżowe lokalizacje w Gdańsku. Tu warto zamieszkać

Na planie miasta to właśnie centrum i klimatyczną Oliwę uznaje się za najlepsze lokalizacje. Odmienne pod względem atmosfery, architektury i otoczenia odpowiadają na potrzeby osób o różnych stylach życia. 

Oliwa obiecuje przede wszystkim spokój w bliskim otoczeniu natury. Możesz tu leniwie spacerować po urokliwym Parku Oliwskim i zabytkowych uliczkach albo przemierzać długie szlaki lasów morenowych. Jednocześnie kilka minut jazdy samochodem znajduje się biznesowe miasteczko Olivia Business Center. To miejsce styku dwóch światów do prywatnego i zawodowego rozwoju w najlepszych warunkach. 

Inaczej jest w Śródmieściu, gdzie serce miasta bije głośniej i intensywniej. W klubach gra muzyka, z restauracji unoszą się zapachy kuchni świata, a na teatralnych deskach odbywają spektakle i festiwale. Skupia się tu niemal wszystko, co potrzebne, by w pełni korzystać z możliwości, jakie daje Gdańsk. Lubisz być w centrum miejskiego życia? Zamieszkaj na Starym Mieście, a nic Cię nie ominie. Jednocześnie – jeśli tylko nabierzesz ochoty na wyjazd – łatwo dostaniesz się stąd do pozostałych dzielnic i okolicznych miast. 

sprzedaz i wynajem nieruchomosci Gdansk

Mieszkanie w Gdańsku? Wybierz je z agencją nieruchomości InVilla

Chcesz nabyć mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji w Gdańsku? Apartamenty o różnym metrażu i standardzie położone m.in. w Śródmieściu, Wrzeszczu, Oliwie znajdziesz w ofercie agencji nieruchomości InVilla. Firma od lat zdobywa doświadczenie na trójmiejskim rynku, pośrednicząc w wynajmie i sprzedaży mieszkań. Zespół jej specjalistów profesjonalnie doradzi Ci w wyborze lokum i zajmie się niezbędnymi kwestiami formalno-prawnymi. 

InVilla oferuje także kompleksowe wsparcie w sprzedaży oraz znalezieniu najemców nieruchomości. Na przykład w ramach usługi home staging przygotowuje wnętrza do sesji zdjęciowej, aby uwydatnić ich walory. Odpowiada też za umawianie spotkań z klientami i przygotowanie niezbędnych dokumentów.  

Nieruchomosci w Gdansku Invilla

Dlatego jeśli obawiasz się formalności albo masz dość szukania na własną rękę – współpraca z agencją okaże się wygodnym rozwiązaniem, które przybliży Cię do wymarzonego celu.

Oddział Sopot

Adama Mickiewicza 41
81-866 Sopot

Oddział Gdynia

Węglowa 22/6
81 – 341 Gdynia