Dzień Yorka w Alfa Centrum 23.10.2010 (sobota)

0
2410

alfa centrum gdańsk dzień jorkaJuż 23 października będzie można zobaczyć wystawę Yorków. Dzień Yorka, a dokładnie psa rasy Yorkshiere Terrier.
Małe Yorki należą do grupy psów terrierów, są ich miniaturowymi odmianami. Ich rolą kiedyś było łapanie myszy i szczurów. Dziś jednak są psami luksusowymi i modne jest mieć Yorka, którego można zabrać na zakupy i trzymać w torebce obok portfela.
Włosy Yorków są długie i jedwabne, specjalnie się je strzyże, aby włosy nie zdyskwalifikowały z wystawy.

Yorki są bardzo delikatnymi psami, potrzebują regularnych kąpieli i mycia specjalnymi środkami. Mają także delikatne uszy, dlatego trzeba podcinać włosy przy nich. Większości ciekawostek będzie można się dowiedzieć 23 października w Alfa Centrum Gdańsk.

Dzień Yorka w Alfa Centrum 23 października w programie ma:
– bezpłatne konsultacje z hodowcami i ekspertami Yorków. Porady dotyczą pielęgnacji, psychologii psów i porady lekarza weterynarii
– oznaczanie psów czipami – tylko dla właścicieli zameldowanych w Gdańsku. Trzeba będzie przynieść dowód osobisty właściciela i książeczkę zdrowia psa,
– poradniki dla właścicieli psów, sklepik z jedzeniem dla psów, kosmetykami i innymi akcesoriami
– „kącik dziecięcy” malowanie twarzy
– stoisko schroniska dla zwierząt „Promyk”

23 października od godziny 13:00 rozpocznie się prezentacja Yorków, które jednocześnie przystąpią do konkursu na najmodniejszego, najmądrzejszego i najpiękniejszego Yorka. W dodatku specjalne Jury wybierze Miss i Mistera całego pokazu.
Wygrani dostaną nagrody ufundowane przez organizatorów imprezy. Ona sama ma charakter rozrywkowy, nie będzie prawdziwą profesjonalną wystawą. Dzięki temu można przywieźć pieska, który nie ma rodowodu.

Dla osób, które mają Yorka i chciałyby przystąpić z nim do konkursu należy zgłosić się: imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr. telefonu, e-mail, imię psa, płeć. Do 21 października przyjmowanie zgłoszeń na york@studio2.pl Ilość miejsc w konkursie jest ograniczona, zaś sam organizator ma prawo do wydłużenia terminów zgłoszeń.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 606 692 779 pn-pt w godz. 13:00 – 15:00.

Pierwsza czterdziestka chętnych dostanie pamiątkowe medale, rozetki i karmę dla piesków.

Tutaj jest regulamin konkursu

ALFA CENTRUM GDAŃSK PRZYMORZE

wystawa jorków pokazy alfa centrum gdańskyorki wystawa gdańskpokazy jorków gdańsk wystawa psówwystawa jorków alfa centrum gdańsk