Grudniowe spotkania w Manhattanie

0
744
manhattan gdańsk1
manhattan gdańsk1

centrum handlowe manhattan gdańsk grudniowe spotkania 2011

Grudzień z Centrum Handlowym Manhattan w Gdańsku to oczywiście propozycja na wspólne spędzenie Mikołajkowego święta, ale także to czas na autorskie spotkanie w trzy kolejne przedświąteczne weekendy: z fotografikiem Maciejem Kosycarzem, jazzmanem Stanisławem Danielewiczem i podróżnikiem Romualdem Koperskim.

Grudniowe atrakcje uświetni świąteczny kiermasz, który potrwa aż do Wigilii. Na kilkunastu stoiskach na parterze będzie można zakupić ozdoby świąteczne, dekoracje i upominki.

Mikołajki w Centrum Handlowym Manhattan w Gdańsku.

Św. Mikołaj czeka na najmłodszych gości i ich rodziców w sobotę 3 grudnia 2011 od 13:00 do 17:00. Oczywiście zostaną wykonane pamiątkowe zdjęcia, które pobrać można będzie ze strony centrum handlowego.

Spotkanie z Maciejem Kosycarzem w Centrum Handlowym Manhattan w Gdańsku

3 i 4 grudnia 2011 Maciej Kosycarz promował będzie swój siódmy album z serii „Fot. Kosycarz”. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia Oliwy, Przymorza i Żabianki”.
Zbiór zawiera 313 niepublikowanych dotychczas zdjęć z powojennej historii trzech gdańskich dzielnic. Życie codzienne, moda, sport, sklepy, rozrywka, zabawa, nowe mieszkania w nowych dzielnicach i domy których już nie ma. Zdjęcia z opisami to fotograficzna wędrówka przez wspomnienia i historię. Autor będzie podpisywał album od 12:00 do 17:00.

Jazzowisko w Centrum Handlowym Manhattan w Gdańsku.

Sobota 10 grudnia 2011, w godz. 14:00 – 17:00 to spotkanie z autorem książki „Jazzowisko Trójmiasta” – Stanisławem Danielewiczem. „Jazzowisko” opowiada o jazzmanach i fanach jazzu z Wybrzeża działających na przestrzeni lat 1945-2010. Promocja książki będzie miała charakter koncertu, bo jej autor to nie tylko publicysta, ale także muzyk. A Alicja Kubica – autorka wielu zdjęć jazzmanów Wybrzeża zamieszczonych w tej książce – wystąpi jako wokalistka.

Spotkanie z Romualdem Koperskim w Centrum Handlowym Manhattan Gdańsk.

Od 16 do 23 grudnia 2011 będzie okazja na spotkania z gdańskim podróżnikiem Romualdem Koperskim, autorem tryptyku syberyjskiego pt. „Syberia wzdłuż i wszerz”. Spotkaniom towarzyszyć będzie wystawa pt. „Syberia. Zima na krańcach świata”. Spotkania rozpoczną się o 15:00 każdego dnia.