MAREK KAMIŃSKI GOŚCIEM SPOTKANIA LITERACKIEGO W GDYŃSKIM KLIFIE.

0
1008
Marek Kamiński - CH Klif
W niedzielę, 25 kwietnia, goście Centrum Handlowego Klif w Gdyni będą mieli szansę wziąć udział w spotkaniu literackim z Markiem Kamińskim. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14 w księgarni Notabene, usytuowanej na pierwszym piętrze Klifu, i będzie poświęcone książce „Dotykanie świata Marka Kamińskiego”.
Organizowane w gdyńskim Klifie spotkania z twórcami od 10 lat przyciągają miłośników literatury i filmu. W ubiegłych latach w Centrum Handlowym Klif gościli m.in. Agata Passent, Tomasz Jastrun,  Józef Hen, Grzegorz Miecugow, Jerzy Radziwiłowicz, Jerzy Trela, Grażyna Wolszczak i Wojciech Jagielski. Gościem najbliższego spotkania będzie Marek Kamiński.
Marek Kamiński to polski podróżnik, polarnik i  biznesmen. Jako pierwszy Polak i jedyny człowiek na świecie zdobył dwa bieguny ziemi, bez pomocy z zewnątrz, w ciągu jednego roku (1995). Jest założycielem Fundacji Marka Kamińskiego, która pomaga dzieciom niepełnosprawnym funkcjonować w normalnym życiu. Organizuje zbiórki pieniędzy na sprzęt rehabilitacyjny, warsztaty wsparcia psychologicznego, finansuje wyprawy. Swoją pierwszą samodzielną podróż odbył mając zaledwie 8 lat, dystans był krótki: Gdańsk – Łódź, jednak wrażenie samodzielności i emocje pozostały na całe życie. Od tego momentu zwiedził niemal wszystkie kontynenty. Był wielokrotnie nagradzany zarówno za osiągnięcia jako podróżnik, działacz społeczny, jak i przedsiębiorca. Biegle włada 8 językami.
„Dotykanie świata Marka Kamińskiego” to wywiad – rzeka, próba bliższego przedstawienia podróżnika. Nie skupiono się jednak na najdrobniejszych detalach z jego życia, książka jest raczej podróżą w głąb Marka Kamińskiego. Dzięki niej odkrywamy człowieka pełnego pasji, hartu ducha, wiary w to, co pozornie niemożliwe. Jak napisał o książce Lech Wałęsa: „z jej kart płynie bardzo mądra lekcja”. Lekcja, z której każdy wiele może się nauczyć.
Centrum Handlowe Klif Gdynia i księgarnia Notabene serdecznie zapraszają!