Nostalgia Za Parą- czyli wystawa makiet kolejowych w Galerii Metropolia

0
1014
wystawa makiet kolejowych galeria metropolia
wystawa makiet kolejowych galeria metropolia

3-4 marca Galeria Metropolia zaprasza miłośników kolei, pasjonatów modelarstwa ale też rodziców z dziećmi na niezwykłe wydarzenie.
Na odwiedzających czekać będzie wystawa makiet kolejowych zatytułowana „Nostalgia Za Parą”.

Wśród planowanych atrakcji m.in.: ogromna makieta kolejowa w skali H0 (ponad 200 metrów!), makieta dla dzieci oraz sklep modelarski.

Podczas wystawy zaprezentowana zostanie wielka, połączona w jedną linię kolejową makieta, po której będzie poruszało się według specjalnego rozkładu- kilkanaście pociągów jednocześnie.

W przeciwieństwie do niewielkich makiet domowych, rozkładanych na dywanie albo zbudowanych w kształcie koła, makieta w Metropolii odzwierciedlać będzie (w skali 1:87) fragment prawdziwej drogi kolejowej – stacje, oddzielone od siebie długimi odcinkami szlaku kolejowego. Dzięki temu na makiecie możemy pokazać ruch pociągów taki, jak na prawdziwej kolei.

Każdy pociąg będzie prowadzony przez idącego wzdłuż makiety maszynistę, który za pomocą specjalnego manipulatora będzie kierował lokomotywą, reagując na sytuację na szlaku, sygnały wyświetlane na semaforach i wskazania dyżurnych ruchu, którzy na stacjach będą zmieniać położenie zwrotnic (fachowo: rozjazdów), wyświetlać odpowiednie sygnały na semaforach i kierować pociągi na odpowiednie tory.

Wystawa odbędzie się w Galerii na poziomie +1.
Godziny działania wystawy 10-14 oraz 15-19:30

Jazdę pociągów będzie można oglądać w następujących godzinach:

03 marca (sobota): 10-14 i 15.30-19,
04 marca (niedziela): 10-14 i 15.30-19.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

galeria metropolia makiety kolejowe
Źródło: faceboog Galeria Metropolia