Uczelnie niepubliczne w Trójmieście, na których warto studiować

0
1120
Gdynia studia wsaib
Gdynia studia wsaib

Egzaminy maturalne dobiegają końca, tak więc jest to ostatni czas na podjęcie decyzji o wyborze uczelni i kierunku studiów na najbliższe lata. Ze względu na szeroką ofertę, Trójmiasto jest coraz częściej wybieranym przez przyszłych studentów miejscem do edukacji, a uczelnie w Gdyni, Gdańsku i Sopocie starają się sprostać ich ambicjom i zainteresowaniom.

Oprócz trójmiejskich uczelni publicznych takich jak: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Morska, Akademia Marynarki Wojennej, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, coraz większą popularnością i uznaniem cieszą się uczelnie niepubliczne.

Szkoła wyższa Gdańsk

Poniżej przedstawiamy godne polecenia niepubliczne uczelnie wyższe w Trójmieście.

Uczelnie wyższe w Gdańsku:

Wyższa Szkoła Bankowa – w jej ofercie znajdują się studia I i II stopnia a także jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe oraz studia MBA. Oprócz kierunków związanych z naukami ścisłymi takich jak m.in: finanse i rachunkowość, zarządzanie, informatyka, logistyka, w ofercie znajdują się również kierunki humanistyczne np. pedagogika i filologia. Uczelnia znajduje się przy al. Grunwaldzkiej 238A .

Ateneum Szkoła Wyższa – oferta uczelni to studia I i II stopnia, studia podyplomowe, Uniwersytet Trzeciego Wieku, a także szkoła języków. Wśród kierunków, m.in.: pedagogika, nauki o rodzinie, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, europeistyka, filologia angielska, hiszpańska, włoska i germańska. Szkoła mieści się w centrum Gdańska przy ul 3 maja 25A.

Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa – studia I i II oraz studia podyplomowe stopnia na kierunku turystyka i rekreacja i wielu różnych specjalizacjach- m.in.: zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii, gastronomia i dietetyka, SPA&Wellness. Uczelnia znajduje się przy ul. Leona Miszewskiego 12/13.

Wyższa Szkoła Zarządzania – studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe na kierunkach takich jak: administracja, dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, informatyka i zarządzanie. Uczelnia znajduje się przy ul. Pelplińskiej 7.

Uczelnia wyższa Gdynia

Uczelnie wyższe w Gdyni:

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego – w ofercie studia I i II stopnia, jednolite studia magisterskie oraz studia podyplomowe na kierunkach takich jak: administracja, prawo, zarządzanie, finanse i rachunkowość, management, bezpieczeństwo wewnętrzne, czy logistyka. Uczelnia znajduje się przy ulicy Kieleckiej 7 na Wzgórzu Św. Maksymiliana.

Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej – do wyboru studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, pedagogika, administarcja. Uczelnia mieści się przy ul. Armii Krajowej 46.

Gdyńska Szkoła Filmowa – edukacja w zakresie reżyserii, sztuki operatorskiej, scenariopisarstwa, montażu filmów, pracy z aktorem, fotografii, dźwięku, technologii produkcji, historii filmu. Szkoła znajduje się przy pl. Grunwaldzkim 2.

Studia Sopot

Uczelnie wyższe w Sopocie:

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny – studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe z zakresu psychologii- ogólnej, biznesu, psychologii klinicznej, psychokryminalistyki i wiele innych kierunków takich jak m.in.: biznes i zarządzanie, public relations, marketing i social media. Uczelnia znajduje się przy ul. Polnej 16/20.

Sopocka Szkoła Wyższa – studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe na kierunkach: ekonomia, europeistyka,architektura, architektura krajobrazu, finanse i rachunkowość, zarządzanie i inżynierię produkcji i wiele innych. Uczelnia znajduje się przy ul. Rzemieślniczej 5.

Niezdecydowanych zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą szkół wyższych zamieszczoną na ich stronach internetowych.