Uczelnie niepubliczne w Trójmieście, na których warto studiować

0
813
Gdynia studia wsaib
Gdynia studia wsaib

Egzaminy maturalne dobiegają końca, tak więc jest to ostatni czas na podjęcie decyzji o wyborze uczelni i kierunku studiów na najbliższe lata. Ze względu na szeroką ofertę, Trójmiasto jest coraz częściej wybieranym przez przyszłych studentów miejscem do edukacji, a uczelnie w Gdyni, Gdańsku i Sopocie starają się sprostać ich ambicjom i zainteresowaniom.

Oprócz trójmiejskich uczelni publicznych takich jak: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Morska, Akademia Marynarki Wojennej, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, coraz większą popularnością i uznaniem cieszą się uczelnie niepubliczne.

Szkoła wyższa Gdańsk

Poniżej przedstawiamy godne polecenia niepubliczne uczelnie wyższe w Trójmieście.

Uczelnie wyższe w Gdańsku:

Wyższa Szkoła Bankowa – w jej ofercie znajdują się studia I i II stopnia a także jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe oraz studia MBA. Oprócz kierunków związanych z naukami ścisłymi takich jak m.in: finanse i rachunkowość, zarządzanie, informatyka, logistyka, w ofercie znajdują się również kierunki humanistyczne np. pedagogika i filologia. Uczelnia znajduje się przy al. Grunwaldzkiej 238A .

Ateneum Szkoła Wyższa – oferta uczelni to studia I i II stopnia, studia podyplomowe, Uniwersytet Trzeciego Wieku, a także szkoła języków. Wśród kierunków, m.in.: pedagogika, nauki o rodzinie, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, europeistyka, filologia angielska, hiszpańska, włoska i germańska. Szkoła mieści się w centrum Gdańska przy ul 3 maja 25A.

Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa – studia I i II oraz studia podyplomowe stopnia na kierunku turystyka i rekreacja i wielu różnych specjalizacjach- m.in.: zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii, gastronomia i dietetyka, SPA&Wellness. Uczelnia znajduje się przy ul. Leona Miszewskiego 12/13.

Wyższa Szkoła Zarządzania – studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe na kierunkach takich jak: administracja, dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, informatyka i zarządzanie. Uczelnia znajduje się przy ul. Pelplińskiej 7.

Uczelnia wyższa Gdynia

Uczelnie wyższe w Gdyni:

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego – w ofercie studia I i II stopnia, jednolite studia magisterskie oraz studia podyplomowe na kierunkach takich jak: administracja, prawo, zarządzanie, finanse i rachunkowość, management, bezpieczeństwo wewnętrzne, czy logistyka. Uczelnia znajduje się przy ulicy Kieleckiej 7 na Wzgórzu Św. Maksymiliana.

Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej – do wyboru studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, pedagogika, administarcja. Uczelnia mieści się przy ul. Armii Krajowej 46.

Gdyńska Szkoła Filmowa – edukacja w zakresie reżyserii, sztuki operatorskiej, scenariopisarstwa, montażu filmów, pracy z aktorem, fotografii, dźwięku, technologii produkcji, historii filmu. Szkoła znajduje się przy pl. Grunwaldzkim 2.

Studia Sopot

Uczelnie wyższe w Sopocie:

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny – studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe z zakresu psychologii- ogólnej, biznesu, psychologii klinicznej, psychokryminalistyki i wiele innych kierunków takich jak m.in.: biznes i zarządzanie, public relations, marketing i social media. Uczelnia znajduje się przy ul. Polnej 16/20.

Sopocka Szkoła Wyższa – studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe na kierunkach: ekonomia, europeistyka,architektura, architektura krajobrazu, finanse i rachunkowość, zarządzanie i inżynierię produkcji i wiele innych. Uczelnia znajduje się przy ul. Rzemieślniczej 5.

Niezdecydowanych zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą szkół wyższych zamieszczoną na ich stronach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here