Wielkie otwarcie Forum Gdańsk 26 maja!

0
3064
otwarcie forum gdansk
otwarcie forum gdansk

Aktualizacja:

Otwarcie Forum Gdańsk odbędzie się jutro- 26 maja o 9:00 rano.

Aktualizacja:

Zaplanowane otwarcie Forum Gdańsk zostało przesunięte na nieznany jeszcze termin. Komunikat inwestora:

„Multi Poland, główny inwestor Forum Gdańsk, zdecydował się przesunąć otwarcie kompleksu na późniejszy termin. Pragniemy, aby otwarcie Forum Gdańsk było godne gdańszczan i mieszkańców regionu. Na tym etapie nie wszystkie elementy projektu osiągnęły poziom, który na to pozwala.”
Jak nas poinformowano, praca  w Forum Gdańsk wre, a otwarcie odbędzie się tak szybko jak to tylko możliwe.

Informacja z 10 maja:

To już pewna informacja! Centrum handlowo- publiczne Forum Gdańsk, które powstaje na Targu Siennym i Rakowym zostanie uroczyście otwarte za niecały tydzień- 16 maja!

Będzie to pierwsza okazja dla mieszkańców Gdańska żeby zobaczyć obiekt od środka i poznać jego ofertę zarówno dla gdańszczan jak i turystów.

Do użytku publicznego zostanie oddana część, na którą składają się place i spacerowy bulwar. Będzie to miejsce idealne do odpoczynku, gdzie można usiąść na ławce i zrelaksować się. Już niebawem pojawią się tu także restauracje i ogródki otwarte do późnych godzin wieczornych.

forum gdansk wielkie otwarcie
Źródło: Dziennik Bałtycki

Dobra wiadomość jest taka, że z Forum Gdańsk będzie można korzystać całodobowo– np. podziwiając wschód słońca z tarasu widokowego lub zostawiając bezpiecznie samochód na parkingu.

Przestrzeń publiczna stanowić będzie prawie 44% powierzchni kompleksu, a ponad połowa znajdzie się pod gołym niebem. Tereny zielone zajmą aż 2 hektary na różnych poziomach.

Forum Gdańsk to również 170 sklepów ze znanymi oraz całkiem nowymi markami. Dominować będzie moda damska i męska, ale nie zabraknie również punktów gastronomicznych- restauracji, barów szybkiej obsługi, kawiarni i cukierni.

Poczekać natomiast trzeba będzie na uruchomienie „Kunsztu Wodnego”, który powstaje w miejscu dawnej pętli autobusowej przy Targu Rakowym.

Niektóre sklepy i restauracje- również te z ogródkami- będą otwierane w różnych terminach.

otwarcie forum gdansk
Źródło: Dziennik Bałtycki

Forum Gdańsk- lista sklepów

Łącznie na terenie centrum znajdzie się 220 punktów handlowych i usługowych, m.in.: największe w Trójmieście, 9-ekranowe kino Helios, klub Fitness i nowe w Trójmieście marki – np. należący do H&M salon & Other Stories (drugi sklep w Polsce), salony odzieżowe Etam, JOOP!, Liu Jo, Made in G, Magnific Boutique, New Look, i Van Graaf, optyk – Paris Optique i Toys Box, oferujący zabawki.

Ze znanych marek, pojawią się m.in.:
& Other Stories, CCC, City Sport, Deichmann, Diverse, Douglas, Empik, English Home, Euro-Lider, Gino Rossi, GO Sport, H&M, iSpot, LACOSTE, Le Coq Sportif, Liu Jo, Mango, Marajo, Marc O’Polo, Mensa Home, New Look, Orange, Pandora, Piotr i Paweł, Przysmaki Domu Wiśniowieckich, Red Rubin, Rossmann, Ryłko, Samsung, Sephora, Simple, Sizeer, SMYK, Solar, Super-Pharm, SWISS, Świat GSM, TK Maxx, TOUS, ToysBox, Triumph, TWINSET, VAN GRAAF, Vistula, W.Kruk, Wólczanka i Yes oraz sześć marek grupy LPP: CROPP, HOUSE, Mohito, Reserved, Sinsay i home&you i siedem marek grupy Inditex: Zara, Bershka, Massimo Dutti, Oysho, Pull&Bear, Stradivarius oraz Zara Home.

Strefa gastronomiczna to światowe marki, takie jak McDonald’s, Pizza Hut, Burger King czy KFC, a także BERLIN DÖNER KEBAP, North Fish i wrocławska burgerownia Pasibus, a także restauracje specjalizujące się w kuchniach z różnych regionów, w tym Apetito, Kuchnia Marche, La Paryżanka, Mr. Chilli, Thai Wok i Vapiano.
Kawę, desery, lody i soki znajdziemy w A. Blikle, Be my Juice, Etno Cafè, Grycan i Sowa.
Wśród najemców znajdą się też gdańscy przedsiębiorcy, w tym znane i lubiane przez mieszkańców regionu: piekarnia Szydłowski, cukiernia Delicje, bar wegetariański BIOWAY oraz restauracja z kuchnią amerykańską Billy’s.

Wielkie otwarcie odbędzie się w środę 16 maja o godzinie 9:00.