Wznoszenie ścian – najczęściej wybierane materiały

0
1393
pustaki ceramiczne622
pustaki ceramiczne622

Wznoszenie ścian to jeden z najważniejszych etapów budowy domu. Zanim jednak rozpoczniemy pracę, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału. Nasza decyzja jest bardzo ważna, ponieważ od niej będzie zależało ile czasu będziemy stawiać ściany, czy będziemy musieli je dodatkowo ocieplać i czy dom będzie spełniać wymogi budownictwa energooszczędnego.

materiały budowlane bat

Jeśli szukasz sprawdzonego składu budowlanego, z pewnością zainteresuje Cię oferta firmy Bat!

Najczęściej wybierane materiały to pustaki. Są one łatwe w układaniu, względnie tanie i trwałe. Dużą popularnością cieszą się np. pustaki z betonu komórkowego. Jego skład to wapno, piasek i woda – niektóre rodzaje posiadają dodatkowo dodatek popiołu i cementu.

materiały budowlane bat

Pustaki z betonu komórkowego można wykorzystać do budowy ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Możemy wybierać spośród różnych wymiarów – wyroby z tego tworzywa charakteryzują się dużą dokładnością wymiarową, co pozwala na użycie ich do łączenia zapraw cienkowarstwowych. Pustaki z gazobetonu ( bo tak inaczej określa się beton komórkowy) to materiał lekki, ciepły, wytrzymały na ściskanie – to główne jego zalety.

Bardzo dobrym materiałem do wznoszenia ścian są również pustaki Porotherm. Łączą one w sobie najlepsze właściwości tradycyjnych materiałów budowlanych oraz korzyści płynące z zastosowania innowacyjnych rozwiązań technicznych.

materiały budowlane bat

Pustaki Porotherm wykonane są z naturalnych surowców – wody, gliny i drewnianych trocin. Ich zalety to najlepsze parametry, które podnoszą komfort mieszkania w domu. Bardzo wygodny jest ich system łączenia – na pióro i wpust. Dodatkowy atut to idealne parametry współczynnika U – przenikania ciepła.

Pustaki ceramiczne to materiał naturalny, w 100% bezpieczny dla mieszkańców, a przy tym bardzo trwały. Są również paroprzepuszczalne, co reguluje wilgotność w pomieszczeniach, zapobiegając rozwojowi grzybów i pleśni. Wyróżnia je także dobra izolacyjność akustyczna – ściany chronią nas przed dźwiękami dobiegającymi z zewnątrz domu.

materiały budowlane bat

Tak jak w przypadku pustaków z gazobetonu, pustaki Porotherm mają różne wymiary – każdy może dopasować je do rodzaju ścian i swoich potrzeb. Wymiary pustaków oznaczane są w przypadku Porotherm w określony sposób np. 44T, 25P +W, 11,5 P+W, 30 T, 38 T – gdzie liczba określa grubość ściany.

W przypadku pustaków Porotherm mamy wybór wśród wielu różnych rodzajów na ściany wewnętrzne, zewnętrzne dwu czy jednowarstwowe. Oprócz nich możemy kupić idealnie do nich pasujące nadproża lub stropy, co znacznie przyśpieszy proces murowania.

Materiały budowlane BAT Pomorskie Trójmiasto

Materiały budowlane BAT Pomorskie

Materiały budowlane BAT skład budowlany sprzedaż materiałów Pomorskie Trójmiasto

Materiały budowlane BAT Trójmiasto Pomorskie

Materiały budowlane skład budowlany BAT sprzedaż materiałów Pomorskie Trójmiasto

skład budowlany BAT Pomorskie Trójmiasto

sprzedaż materiałów budowlanych BAT Trójmiasto Pomorskie

sprzedaż materiałów budowlanych BAT Trójmiasto

sprzedaż materiałów budowlanych Pomorskie

Polecamy:

Nowe mieszkania Kościerzyna