Ekologiczne domy

0
2164
domy ekologiczne trojmiasto
domy ekologiczne trojmiasto

drewniane domy ekologiczne gdańsk
Nowoczesne budownictwo to nie tylko zastosowanie najnowszych technologii, użycie lepszego sprzętu czy  najlepszych materiałów budowlanych. Dziś mianem nowoczesnych inwestycji określa się budownictwo zgodne z przyrodą, budownictwo ekologiczne. Budownictwo, w którym wykorzystuje się naturalne surowce, budownictwo, które nie zagraża ekosystemowi, w końcu budownictwo przyszłościowe. Dziś inwestorzy idąc z duchem czasu większą uwagę przykładają do tematów ochrony środowiska i ekologii. Odpowiedzią na te potrzeby stały się ekologiczne domy w Gdańsku. Takie domy produkuje pomorska firma, a ich domy produkowane z drewna w systemie szkieletowym znajdują się na pierwszych pozycjach w rankingach budownictwa ekologicznego. Dzieje się to za sprawą specyficznych właściwości budulca, z którego powstają.
domy ekologiczne z drewna trójmiasto eco house
Drewno jest najstarszym wykorzystywanym surowcem naturalnym, jako przykład drewniana osada – Biskupin. Jest też bardzo dobrym samoregulatorem wilgotności i izolatorem, który trzyma ciepło zimą, chłód latem, a co za tym idzie staje się synonimem energooszczędności. Roczne ogrzewanie drewnianych domów jest znacznie niższe niż koszty ogrzewania mieszkania w bloku. Drewniane domy charakteryzują się długowiecznością i trwałością. Ich specyficzny mikroklimat wpływa na zdrowie mieszkańców, gdyż powietrze jest świeże, pełne tlenu i wilgotne, a cały dom oddycha z mieszkańcami. Na ekologiczność takiej formy budownictwa wpływa także fakt, że idealnie wkomponowują się w otoczenie, a gdyby doszło do ich rozbiórki, materiały z których powstają są biodegradowalne i ulegają samorozkładowi bez szkody dla środowiska. Warto zwrócić uwagę, że budując domy z drewna mamy wpływ na zalesienie, dbamy o przyrost lasów. W budowie domów z drewna stosowane są materiały naturalnego pochodzenia: drewno, płyty wiórowe, wełna mineralna, gips. Drewno takie jest czterostronnie strugane i suszone komorowo, co eliminuje z drewna bakterie, grzyby, larwy owadów, a także powoduje, że dom zwiększa odporność ogniową. Koszty przy budowie ekologicznego domu są niższe niż przy domu murowanym, a koszty eksploatacyjne takiego budynku są już w ogóle nieporównywalne, bo o wiele niższe.
Wybierając firmę, która postawi i zaprojektuje nam ekologiczny dom w Trójmieście, należy zwracać szczególną uwagę na doświadczenie firmy i uprawnienia pracowników. Na terenie Trójmiasta producent ekologicznych domów Eco-House w swojej ofercie posiada domy całoroczne i letniskowe. Gwarantują profesjonalizm i różnorodność projektów, dlatego w kontakcie z firmą warto zapytać o projekty domów ekologicznych.

ekologiczny dom projekt eco house trojmiasto

Eco-House kontakt ( domy ekologiczne Gdańsk, Trójmiasto) :
tel/ fax: 58 684 86 40
kom: 609 622 450
e-mail: eco-house@eco-house.net.pl