Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać wiosną?

0
1601
Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 29
Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 29

Po zimie nasza skóra często wymaga silnej regeneracji. Z powodu niskich temperatur, przesuszonych ogrzewaniem pomieszczeń oraz mniejszego dostępu do słońca staje się zmęczona i szara.

Zabiegi pielęgnacyjne Gdańsk

Chcąc przywrócić jej dobrą kondycję i blask, możemy udać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego i skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Aby odświeżyć cerę, warto usunąć zrogowaciałe komórki naskórka i pozbyć się zaskórników.

Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 2Zabiegi, które mogą nam pomóc w odzyskaniu lepszego wyglądu to m.in.:

  • Mikrodermabrazja – zabieg polega na złuszczaniu martwego naskórka przy użyciu specjalnej głowicy z podciśnieniem. Urządzenie przypomina nieco mały odkurzacz- głowica „wysysa” zanieczyszczenia z powierzchni naszej skóry, dzięki czemu staje się ona gładsza.

Istnieją 3 rodzaje mikrodermabrazji:

  1. Diamentowa – najpopularniejsza i najbardziej delikatna – polecana cerom wrażliwym. Głowicą jest tu końcówka diamentowa,
  2. Korundowa – nieco silniejsza niż diamentowa. Głowica posiada kryształki glinu. Taki zabieg dedykowany jest osobom z  rozszerzonymi porami i przebarwieniami,
  3. Tlenowa – polega na użyciu tlenu pod wysokim ciśnieniem i jest dedykowana szczególnie kobietom po 40 roku życia. Zabieg wygładza zmarszczki, odżywia i dotlenia skórę.
  • Zabiegi z użyciem kwasów – polegają na intensywnym złuszczaniu naskórka przy użyciu kwasów w odpowiednich stężeniach.  Rodzaj kwasu dopasowywany jest do potrzeb skóry. Najczęściej są to kwasysalicylowy, migdałowy, pirogronowy, glikolowy, azelainowy. Kwasy wygładzają skórę, likwidują przebarwienia, zmarszczki a nawet blizny.
  • Peeling kawitacyjny i sonoforeza zabieg polega na oczyszczaniu skóry falami dźwiękowymi i połączony jest z masażem ultradźwiękami czyli sonoforezą. Ułatwia to wnikanie substancji odżywczych w głąb skóry. Efektem zabiegu jest złuszczenie starego naskórka, uszczelnienie naczyń krwionośnych, dotlenienie skóry i poprawienie jej wyglądu.
  • Mezoterapia – polega na ostrzykiwaniu skóry preparatami o korzystnym działaniu. Mogą to być np. witaminy, aminokwasy i inne dobroczynne mikroelementy. Często stosowany jest np. kwas hialuronowy. Zabieg, przez to, że umożliwia dotarcie wgłąb skóry, wyraźnie poprawia jej wygląd.

Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 23Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 10Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 9Po tego typu zabiegach należy pamiętać o stosowaniu wysokich filtrów kiedy wychodzimy na zewnątrz. Najlepiej, żeby był to filtr 50+.  Unikniemy dzięki temu poparzeń słonecznych i przebarwień.