NOŚ SIĘ PO KASZUBSKU

0
761
Nos sie po kaszubsku

Kaszuby to region, w którym nie sposób się nie zakochać. Niesamowita przyroda, oryginalny język, niepowtarzalna kuchnia oraz kultura, z której mieszkańcy regionu są naprawdę dumni. Wszystkie te elementy połączone w całość tworzą magiczne miejsce, wyróżniające się na tle reszty kraju. Już 11 i 12 marca mieszkańcy oraz wszyscy miłośnicy Kaszub będą mogli powiedzieć całemu światu jak bardzo kochają ten nadbałtycki region. W Centrum Handlowym Osowa wraz z grupą artystów stworzą wyjątkowe bluzy i koszulki z regionalnymi kaszubskimi wzorami.

CH Osowa już niebawem stanie się bijącym sercem Kaszub. Wszyscy obdarzeni artystyczną duszą, ale również ci, którzy chcą po prostu w nietuzinkowy sposób wyrazić siebie oraz ogromne przywiązanie do Kaszub, stworzą ubrania w akcji malowania na żywo.

Kaszuby to wyjątkowe miejsce, w którym mieszkają naprawdę niesamowici ludzie. Jako centrum handlowe jesteśmy dumni z faktu, że jesteśmy częścią tej społeczności” – mówi Aleksandra Słowińska, dyrektor CH Osowa.  „Niezwykle ważna jest dla nas lokalność i emocjonalne przywiązanie mieszkańców do Kaszub. Dlatego też, chcemy dać im możliwość wyrażenia swoich uczuć w niecodzienny sposób. Wiemy, że nasi klienci kochają Kaszuby tak samo mocno jak my i z wielką radością będą nosić ubrania udekorowane hasłami w języku kaszubskim i tradycyjnymi motywami związanymi z regionem” – dodaje.

Oprócz kaszubskiego wzoru czyli kwiecistej kompozycji pełnej bratków, chabrów, dzwonków czy niezapominajek, na koszulkach i bluzach pojawią się również hasła w języku kaszubskim. Jô jem Kaszëba, Jô jem Kaszëbka, Wiedno Kaszëbë – to zaledwie kilka przykładów napisów do wyboru dla klientów CH Osowa.  

Żeby wziąć udział w malowaniu na żywo wystarczy zrobić zakupy, zarejestrować paragony w dniu zakupów i dołączyć do artystycznej zabawy. Każdy paragon powyżej 100 zł (można łączyć 2 paragony ze sklepów i punktów usługowych CH Osowa; z wyłączeniem paragonów z Auchan) to biała koszulka z unikatowym wzorem i hasłem w języku kaszubskim wybranym przez klienta. Jeśli jednak komuś zamarzy się bluza w regionalnym klimacie trzeba zarejestrować paragon powyżej 200 zł (można łączyć 2 paragony ze sklepów i punktów usługowych CH Osowa; z wyłączeniem paragonów z Auchan). Na klientów CH Osowa będzie czekać aż 200 nagród!

Dodatkowo, wszyscy chętni będą mogli podzielić się swoją miłością do Kaszub w specjalnym konkursie fotograficznym, organizowanym na facebookowym profilu Centrum Handlowego Osowa. Przywiązanie do regionu można wyrazić za pomocą zdjęcia ulubionego miejsca na Kaszubach, kultywowanej do dzisiaj tradycji, lokalnego dania lub kaszubskiej stylizacji. Możliwości jest naprawdę wiele.

Partnerem akcji jest Fundacja Kaszuby, która od lat działa na rzecz rozwoju i promocji regionu, inspirując ludzi językiem, tradycją i kulturą kaszubską.