Mobilne kotłownie kontenerowe – poznaj innowacyjne rozwiązanie w ogrzewaniu budynków

0
719
kotłownie kontenerowe

Słyszałeś już o mobilnych kotłowniach kontenerowych? Jeśli nie, jesteś w dobrym miejscu. To zupełnie nowe rozwiązanie w branży ogrzewania budynków – przedstawiamy je od A do Z. Czytaj dalej, a dowiesz się czym są kotłownie kontenerowe, gdzie znajdują zastosowanie, a nawet poznasz jedną z firm oferujących obsługę w tym zakresie.

Czym są kotłownie kontenerowe?

Najprościej tłumacząc, kotłownie kontenerowe to przenośne jednostki grzewcze umieszczone w specjalnie przystosowanych kontenerach, które umożliwiają łatwy transport, instalację i mobilne dostarczanie energii cieplnej w różnych miejscach i sytuacjach.

Kotłownie kontenerowe są wyposażone w kotły wodne lub parowe. Zasilane gazem ziemnym, płynnym, olejem opałowym lub paliwami stałymi, oferują szeroki zakres mocy od kilkudziesięciu kilowatów do kilku megawatów, z możliwością rozbudowy poprzez dodatkowe moduły. Umieszczone w standardowych kontenerach, kotłownie te podgrzewają wodę pod wysokim ciśnieniem, a następnie rozgrzaną wodę lub parę przesyłają przez system rur grzewczych w celu przerobienia na ciepło lub do procesów produkcyjnych. Dzięki spełnieniu surowych wymagań, takich jak konstrukcyjne, przeciwpożarowe i termoizolacyjne, kotłownie kontenerowe zapewniają nie tylko efektywność, ale także bezpieczeństwo i pewność działania.

kotłownie kontenerowe burta sopot

Jakie są zalety mobilnych kotłowni?

Dlaczego warto inwestować w kotłownie mobilne? Odpowiedź jest prosta – dają wiele nowych możliwości, takich jak transport, czy wykorzystanie ekologicznych paliw. Do ich największych zalet należą: 

 • Natychmiastowe dostarczenie ciepła do obiektu;
 • Kompletne wyposażenie we wszystkie niezbędne instalacje;
 • Dostosowanie mobilnej kotłowni do szybkiego transportu zarówno drogowego, jak i kolejowego;
 • Brak konieczności umieszczania kotłowni na stałym fundamencie;
 • Efektywne wykorzystanie przestrzeni w budynku;
 • Współpraca z architektami umożliwia dostosowanie kontenera do otoczenia kotłowni;
 • Utrzymanie ciągłości produkcji przy zastosowaniu ciepła technologicznego.

Gdzie wykorzystuje się kotłownie kontenerowe?

Wiesz już, czym są kotłownie kontenerowe, znasz ich zalety, jednak czy jest to rozwiązanie dla Ciebie? Tego na 100% Ci nie powiemy. Możemy jednak wyróżnić miejsca i branże, gdzie kotłownie kontenerowe najlepiej się sprawdzają. Chodzi o:

 • Budownictwo – źródło ciepła podczas prac budowlanych i modernizacyjnych.
 • Rolnictwo – ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi
 • Przemysł – dostarczanie energii cieplnej do nowo uruchamianych linii produkcyjnych.
 • Sytuacje awaryjne – natychmiastowe źródło ciepła w przypadku awarii lub braku stałego źródła.
 • Imprezy plenerowe – mobilne ogrzewanie na targach, festiwalach i innych wydarzeniach na świeżym powietrzu.
 • Ochrona przed przestojem – utrzymanie ciągłości produkcji dzięki ciepłu technologicznemu.

Butra – rzetelny partner w sprzedaży konstrukcji kontenerowych

Jedną z firm oferujących sprzedaż mobilnych kotłowni oraz konstrukcji kontenerowych jest Butra. Klienci firmy to zarówno firmy budowlane realizujące swoje projekty, jak i właściciele budynków oraz osiedli mieszkaniowych. Poza ofertą sprzedaży i wynajmu mobilnych kotłowni, firma Butra zajmuje się także dystrybucją ciepła wytworzonego w jej kotłowniach oraz dostawą ekologicznego pelletu drzewnego w konkurencyjnych cenach.

kotłownie mobilne Butra sopot

Przenośne kotłownie Butra operują przez całą dobę, spełniając najnowsze normy EcoDesign klasy V, zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi. Wykorzystywane kotły pochodzą od renomowanych producentów na polskim rynku. Wyróżniając się troską o środowisko, mobilne kotłownie Butra raczej nie polecają tradycyjnych pieców węglowych, zastępując je ekologicznymi alternatywami, takimi jak pellet, zrębki drewna czy ekogroszek. Dążenie do innowacyjnych rozwiązań w produkcji ciepła sprawia, że produkty firmy Butra stanowią przyszłość w branży. Możesz być częścią tego przedsięwzięcia!

Poznaj pełną ofertę Butra i skontaktuj się z firmą

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci temat mobilnych kotłowni kontenerowych. Jeśli wciąż nie masz pewności co do niektórych zagadnień, najlepiej jeśli zapytasz przedstawionej firmy Butra. Jej pełną ofertę wraz z numerami kontaktowymi znajdziesz na stronie internetowej. Powodzenia!

Butra kotłownie kontenerowe – dane kontaktowe:

Władysława Łokietka 47 C

81-736 Sopot

+48  602 783 488

www.kotlowniemobilne.pl