Energooszczędny dom w sześć miesięcy? To możliwe z Omega Home!

0
1057
Omega home_domy_modułowe_energooszczędne
Omega home_domy_modułowe_energooszczędne

Nowoczesny i energooszczędny dom całoroczny to marzenie chyba każdego. Dom jest gwarancją stabilizacji i bezpieczeństwa. Zlecenie budowy domu odpowiedzialnej i doświadczonej firmie to klucz do sukcesu. Współczesne technologie budowlane sprawiają, że budynek mieszkalny może powstać już w sześć miesięcy.

Budownictwo modułowe to najnowszy trend budowlany. Domy całoroczne, drewniane to synonim bezpieczeństwa, energooszczędności i ekologii. Doświadczona firma budowlana jest w stanie tak zrealizować inwestycję, że nieruchomość posłuży na długie lata i będzie łatwa oraz tania w utrzymaniu. W tym właśnie specjalizuje się Omega Home z Gdańska.

Omega Home – zaoszczędzimy Twój czas

Gdańska firma Omega Home to doświadczony specjalista w budownictwie. Firma specjalizuje się w budowie domów pasywnych, modułowych, drewnianych. Już od etapu decyzji o budowie domu, przez wszystkie procesy budowlane, kończąc na odbiorach technicznych – Omega Home otacza opieką każdego klienta indywidualnego czy inwestora komercyjnego.

Omega-Home_energooszczedny_dom_modulowy
Energooszczędny dom modułowy Omega Home

Najważniejszym atutem zespołu Omega Home jest doradztwo energetyczne. Cały proces projektowania domu szkieletowego konsultuje grono specjalistów od nowoczesnych technologii budowlanych. Celem jest stworzenie takiego obiektu, który będzie dla klienta tani w utrzymaniu, energooszczędny i posiadał jak najwięcej ekologicznych rozwiązań. Każde ustalenie odbywa się indywidualnie z klientem, tak by dom odpowiadał oczekiwaniom osób, które mają w nim zamieszkać, zawierał udogodnienia i aby klient nie został sam z całą „papierologią” budowlaną.

Omega Home to ponad 18 lat doświadczenia na rynku nie tylko pomorskim, ale i w całej Polsce. Nasz zespół zrealizował już ponad 1000 projektów bezpiecznych i wygodnych domów dla całych rodzin. Spokój klienta – to cel, który przy każdej inwestycji stawia sobie zespół z Omega Home. Dlatego w zespole pracowników są ludzie z aktualnymi i cennymi w branży uprawnieniami do wszelkich czynności projektowych czy odbiorowych.

Domy szkieletowe od Omega Home – co to takiego?

Domy szkieletowe, zwane też modułowymi, to wielka rewolucja w budownictwie mieszkaniowym ostatnich lat. Takie obiekty cechuje całoroczność, czyli dostosowanie konstrukcji do samowystarczalności energetycznej w każdych warunkach atmosferycznych. Domy szkieletowe od Omega Home powstają z drewna – surowca, który od zarania dziejów uchodzi za najlepszy materiał do budowania domów, a który właśnie przechodzi swój rozkwit.

Omega Home drewniana konstrukcja dom całoroczny
Omega Home drewniana konstrukcja domu całorocznego

Omega Home proponuje trzy warianty projektów domów szkieletowych. Do wyboru są także standardy wykończenia: stan surowy zamknięty,  stan surowy zamknięty ocieplony oraz stan deweloperski. Domy modułowe nie różnią się wizualnie od tych budowanych metodą klasyczną. Ich wygląd cechuje nowoczesność i funkcjonalne wnętrza. Firma może tworzyć domy w zabudowie bliźniaczej, szeregowej i wielorodzinnej.

Zalety drewnianego domu szkieletowego

Drewno jako materiał budowlany jest doskonałym nośnikiem ciepła. Użycie go do produkcji modułów budowlanych i połączenie tego surowca z odpowiednią wełną mineralną sprawia, że drewniane domy szkieletowe są doskonale ocieplone. Dlatego właśnie takie obiekty nazywa się „całorocznymi”, gdyż mają naturalną zdolność do utrzymywania optymalnej temperatury. To kolejny czynnik podnoszący poziom energooszczędności domu modułowego.

Tak, dom modułowy to dom energooszczędny, ekologiczny. Do domów w tej technologii nadaje się każdy system ogrzewania. Można zastosować ogrzewanie gazowe, elektryczne, węglowe, kominkowe, pompy ciepła. Czyli mowa o większości odnawialnych źródłach energii. Budulec, jakim jest drewno, sam w sobie także jest materiałem ekologicznym.

Omega-Home_konstrukcja_domu_pasywnego
Omega-Home konstrukcja domu pasywnego

Budynki szkieletowe spełniają wymogi klasy energetycznej obowiązujących norm budowlanych. Przy odpowiedniej konfiguracji poszczególnych elementów instalacji takich jak ogrzewanie, wentylacja, instalacja hydrauliczna, instalacja elektryczna bez trudu można uzyskać klasę energetyczną A+. Taki obiekt zużywa znacznie mniej energii, przez co w utrzymaniu jest tańszy niż budynek tradycyjny.

Co zyskujesz? Dom szkieletowy to szereg realnych oszczędności

Mowa tu zdecydowanie o większych korzyściach niż tylko pieniądze. Choć i tak już na pierwszy rzut oka to właśnie one zostają w kieszeni inwestora. Przede wszystkim z uwagi na kilka czynników

  • jedna firma budowlana – jeden budżet

Kompleksowość w budowie domu szkieletowego z drewna to najważniejszy atut. W budownictwie klasycznym mamy z reguły do czynienia z kilkoma ekipami na różnych etapach: fundamentu, budowa konstrukcji, budowa dachu, dalej instalacje, wykończenie… Można długo wyliczać ilu ludzi i firm potrzeba, by powstał dom tradycyjny. Materiały budowlane i usługi na wspomnianych etapach kosztują bardzo dużo i rozliczać należy się z wieloma podmiotami oddzielnie. Dom modułowy to zadanie dla jednej, ale doświadczonej firmy budowlanej, czym właśnie zajmuje się kompleksowo Omega Home. W z góry określonej cenie takiego domu zawiera się wszystko – towary i usługi.

  • Oszczędność czasu – mniej stresu

Czas to dziś wartościowa waluta. Większość osób ceni go sobie bardziej niż cokolwiek innego. Budowa domu szkieletowego to – uwaga! – proces na zaledwie 6 miesięcy. O ile budowa tradycyjna zajmuje w najlepszym scenariuszu nawet kilkanaście miesięcy, tak dom z drewna stawia się szybko, precyzyjnie i bez zbędnego bałaganu na placu budowy. To także ważny czynnik – budowa ekologicznego domu szkieletowego nie generuje mnóstwa odpadów, typu gruz, w przeciwieństwie do klasycznej technologii budowlanej. Udaje się także pominąć „mokre etapy”, nie trzeba czekać na wysychanie konstrukcji między np. położeniem instalacji elektrycznej a malowaniem ścian.

Oszczędność czasu wiąże się też z brakiem konieczności przebywania inwestora na placu budowy. Klient, który wybiera energooszczędny dom szkieletowy może być pewien, że doświadczona firma przeprowadzi inwestycję bez angażowania go w podejmowanie ciągłych decyzji, zmian w projektach i wielu innych etapach, które kojarzą się z budową domu. Konstrukcja szkieletowa ma to do siebie, że po odpowiednim zaprojektowaniu powstaje błyskawicznie i zgodnie z planem.

Jeśli ktokolwiek miał do czynienia z budową domu murowanego ten wie, ile stresu i nieporozumień generuje cały proces. Przede wszystkim z powodu konieczności podejmowania decyzji i zmian w trakcie inwestycji. Dom szkieletowy to „pewniak”, a ewentualne zmiany w projekcie nie są obwarowane koniecznością burzenia ścian czy dokonywania rewolucji na placu budowy.

Omega Home domy modułowe
Omega Home domy modułowe

Dobrze wykonana konstrukcja i odpowiednio dobrana technologia eliminuje też zjawisko „skrzypienia” lub „drgań” stropów w domu szkieletowym. Wbrew wszelkim stereotypom, domy drewniane mają też najwyższy wskaźnik ognioodporności. To zdecydowanie buduje poczucie bezpieczeństwa i spokoju, tak ważne we własnym domu.

  • Zysk na powierzchni

Nie każdy wie, że dom szkieletowy z drewna zyskuje na powierzchni użytkowej. Wynika to z parametrów technicznych konstrukcji, znacznie korzystniejszych niż grube, murowane ściany w budownictwie klasycznym. Elementy domu modułowego mają konstrukcje lżejszą, dzięki czemu cały obiekt staje się funkcjonalny i przestrzenny. W obecnych czasach to bardzo ważne, by nie marnować żadnego centymetra przestrzeni.

Podsumowując, domy szkieletowe z drewna stanowią inwestycję w przyszłość budownictwa, łącząc oszczędność czasu i kosztów z dbałością o środowisko. Wybierając Omega Home otrzymujesz gwarancję kompleksowej obsługi, od projektu do odbioru technicznego. To firma, która spełni Twoje marzenia o nowoczesnym, energooszczędnym domu, oferując wyjątkowy komfort i ekologiczne rozwiązania.

KONTAKT:

e-mail: kontakt@omegahome.pl

nr tel: 666 358 668

Jesienna 5, Gdańsk