Nowe Galerie Handlowe w Gdańsku

0
1633
FOC8915
FOC8915

gdańsk morski park handlowy szadółkiKu zdziwieniu wielu Gdańszczan, na Szadółkach ciągle się coś buduje. Zapewne nowi mieszkańcy osiedla zdążyli przyzwyczaić się do widoku dźwigów, jeżdżących koparek, betoniarek i ciężarówek, przyzwyczaili się też do korków, w jakich trzeba stać samochodem. Wszystko to za sprawą budujących się ciągle osiedli, domów, ale też galerii handlowych.

Co tydzień Fashion House w Gdańsku odwiedzają setki ludzi i właśnie tam nowi inwestorzy decydują się na budowy.

.

Ponad miesiąc temu, 5 listopada oficjalnie otworzył się Rental Park. Póki co, świeci pustkami, a jedyne samochody na parkingu to samochody pracowników. Zanim galeria ta zacznie tętnić życiem, musi minąć wiele czasu: budowa drogi dojazdowej zniechęca do przyjazdu, mało informacji w sieci o sklepach, a także odległość od centrum miasta. Zapewne wielu klientów odwiedzi Rental Park przy okazji zakupów w Fashion House, zaś pozostali to nowi mieszkańcy osiedli na Szadółkach i Kowalach. Już dzisiaj warto wspomnieć, że Rental Park to głównie galeria, w której znajdziemy sklepy meblowe, sklep RTV i AGD oraz usługi jak np. salon Play, Era oraz delikatesy Piotr i Paweł.

Morski Park Handlowy ( otwarcie 15.04.2011 – więcej informacji ) to kolejna inwestycja, której budowa zaczęła się w lutym tego roku. W planach jest połączenie Outletu z Galerią Handlową. Na pewno jest to ciekawe przedsięwzięcie, bo w jednym miejscu połączymy dwie rzeczy. Zapewne przełoży się to na ich długość.

Na 50 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni handlowej głównym najemcą będzie Carrefour (8 412m2) oraz OBI mieszczący się na prawie 11 tyś metrów. Całość zajmuje 160 247m2, gdzie przewidziany jest parking na 1500 miejsc parkingowych.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na drugi kwartał 2011 roku.

Wizualizacja Morskiego Parku Handlowego w Gdańsku na Szadółkach
morski park handlowy gdańsk

Gdańsk Retail Park

Tutaj zdania są bardzo podzielone, jedni twierdzą, że Gdańsk Retail Park jest zupełnie nowym i kolejnym Centrum Handlowym w tej okolicy, drudzy zaś uważają, że to nic innego jak Morski Park Handlowy. Jak jest na prawdę?

Deweloper, jaki buduje to MPH to Liebrecht & Wood. Po dodzwonieniu się do niego, twierdzi, że nie ma pojęcia co to Retail Park. Jak więc jest na prawdę? Czy trafiliśmy na kogoś, kto nie ma pojęcia o inwestycji czy to „widzi mi się” nas i innych ciekawskich?

Czemu jednak upieramy się przy Galerii Handlowej Retail Park? Zdjęcia i wizualizacje:
gdańsk retail park szadółki
zdjęcie pobrane ze strony urbanity.pl

Jak każdy może przeczytać, napisane „Gdańsk Retail Park”. W dodatku, można znaleźć mapki, z narysowanymi planami budowy, tylko, że znajdują się one w miejscu Morskiego Parku Handlowego:
gdańsk retail park

Na pewno wiemy jedno, ani Gdańsk Retai Park, ani Morski Park Handlowy nie mają nic wspólnego z Fashion House oprócz sąsiedztwa i prawdopodobnie wspólnych klientów. Wiemy także, że Retail Park nie jest Rental Parkiem.

Gdyby ktoś z Was miał jakieś informacje na ten temat, zachęcam do pisania!

Zdjęcia z budowy Morskiego Parku Handlowego

morski park handlowy gdanskmorski park handlowy gdańsk szadółki