Odpalamy święta, czyli mnóstwo atrakcji dla gdańszczan z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia!

0
814
odpalamy swieta w gdansku
odpalamy swieta w gdansku

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Powoli przygotowujemy się na ten wyjątkowy czas- szukamy prezentów, robimy listę zakupów, wertujemy nowe przepisy na wigilijne potrawy…

Aby ten okres był jak najbardziej magiczny, Gdańsk przygotował dla swoich mieszkańców i gości mnóstwo atrakcji, które wprowadzą nas w wyjątkowy klimat.

Na co mogą liczyć w tym miesiącu gdańszczanie i gdańszczanki?

Wśród najważniejszych wydarzeń i miejskich przedsięwzięć wymienić można:

– Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy- uważany jest za najpiękniejszy jarmark świąteczny w Polsce. Jego bajkowa atmosfera urzeka mieszkańców i turystów, którzy przyjeżdżają tu specjalnie, aby poczuć magię nadchodzących świąt.

Oprócz licznych straganów, na których kupimy oryginalne prezenty- rękodzieło, odzież, zabawki, ozdoby choinkowe, kosmetyki itp., możemy skorzystać tu ze strefy gastronomicznej– zjeść coś pysznego na miejscu lub zamówić świąteczne przysmaki do domu.
Food Court znajduje się w centralnej części Targu Węglowego. Oprócz tradycyjnych dań regionalnych, możemy skosztować tu kuchni hiszpańskiej, węgierskiej, alzackiej, chińskiej, niemieckiej czy greckiej.

– Dwupoziomową Karuzelę Gdańską– nowa atrakcja na Targu Węglowym. Posiadacze Karty Mieszkańca będą mogli jednokrotnie skorzystać z karuzeli za symboliczną złotówkę. Datki zostaną przekazane Fundacji Hospicyjnej, która przeznaczy je na wypoczynek dla dzieci osieroconych.

– Najwyższą choinkę- na dziedzińcu Forum Gdańsk zachwyci nas najwyższa w Polsce- 28 metrowa choinka i piękne iluminacje- ogromny okręt Galeon oraz 7 metrowy renifer!

– Świetlną animację– na wieży Katowni będzie można zobaczyć niezwykły pokaz- świetlną animację 3D. Pokaz będzie odbywał się w soboty i niedziele o 18:00 i 20:00.

– Baśniowe orszaki i parady- 1 grudnia widzieliśmy paradę Elfów, od 6 do 8 grudnia będzie można na spotkać Mikołaja( na mostku historycznym Forum Gdańsk) oraz Królową Śniegu z Orszakiem Kolędników (na targu Węglowym).

swiateczne atrakcje gdansk
Źródło: www.gdansk.pl

– Anielski Młyn– tradycyjnie sercem Jarmarku będzie Anielski Młyn z ruchomymi figurami Trzech Króli, Świętej Rodziny, aniołów i świętych. Pojawi się także Łoś Lucek, który przemówi ludzkim głosem.

– Gdańską Choinkę- 5 grudnia o 17:00 na Długim Targu uroczyście zapalone zostaną lampki na Gdańskiej Choince. Tradycja trwa już od 1989 roku!

– Wielki mikołajkowy koncert „Miłość jest wszystkim” 9 grudnia o 17:00. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance odbędzie się koncert, podczas którego będzie można posłuchać najsłynniejszych świątecznych i miłosnych szlagierów w wykonaniu najlepszych polskich artystów.

– Świąteczny tramwaj- w okresie przedświątecznym będzie można przejechać się zabytkowym gdańskim tramwajem ozdobionym 150 metrowym łańcuchem lampek. Pojazd będzie kursował od 20 do 23 oraz od 27 do 30 grudnia po zmroku.

– Gdańską wigilię- 23 grudnia o 16:00 na Długim Targu odbędzie się tradycyjne Wigilia dla mieszkańców Gdańska.
Tego dnia orszak aniołów, aktorów i kolędników przechodzi ulicą Długą w kierunku Gdańskiej Choinki, przed którą znajduje się symboliczny wigilijny stół. Gdańszczanie mają okazje podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, wysłuchać przemówień władz miasta.

– Koncerty Sylwestrowe w czterech dzielnicach- jak każdego roku, Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zapraszają mieszkańców na koncerty sylwestrowe.

W Parku Oruńskim zagrają Czerwone Gitary, Na Chełmie Łąki łan, w Brzeźnie dj C-Bool, a na Targu Węglowym Brathanki.

Nowy rok zostanie przywitany bez fajerwerków, ale z pokazem laserowym i przy dźwiękach Carillonu.

Wszystkich, którzy chcą cieszyć się przedświątecznym klimatem, zachęcamy do udziału w proponowanych wydarzeniach!