Park Edukacyjny Zoo Egzotyczne Kaszuby – pomysł na rodzinną wycieczkę

0
2031

Rodzinna wycieczka na Kaszuby nie musi być koniecznie połączona ze zwiedzaniem muzeów i powszechnie znanych obiektów. Nie każdy preferuje ten sam sposób spędzania wolnego czasu, dlatego region wciąż się rozwija i dostosowuje atrakcje do upodobań turystów.

Atrakcje na Kaszubach – Park Edukacyjny Zoo Egzotyczne Kaszuby

 

Miejscem odbiegającym od typowych kaszubskich obiektów wartych zwiedzenia jest Park Edukacyjny Zoo. Jego główną atrakcją jak sama nazwa wskazuje są sprowadzane z całego świata egzotyczne zwierzęta – m.in.: węże, jaszczurki, gadające papugi, ryby.

Egzotyczne Kaszuby Zoo atrakcje na kaszubach

atrakcje na kaszubach Zoo Kaszuby Egzotyczne Zoo Kaszuby Egzotyczne atrakcje na kaszubach Zoo Egzotyczne Kaszuby atrakcje na kaszubach

Od czerwca 2017 – Zoo Egzotyczne Tuchlino zostanie poszerzone o papugarnię – zobaczymy tu np.   rzadki okaz – australijską papugę Lorysę górską! Nie brakuje także domowych pupili takich jak króliki czy świnki morskie, które można pogłaskać i nakarmić.

atrakcje kaszuby atrakcje na kaszubach atrakcje na kaszubach Zoo Egzotyczne Kaszuby atrakcje zoo na kaszubach atrakcje kaszuby

Ciekawość zwiedzających zaspokajają przewodnicy – pod ich okiem można nawet dotknąć wybranych ”okazów” i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Oprócz niespotykanych zwierząt, dzieci mogą wyszaleć się na zadaszonym, nowoczesnym małpim gaju, a dla maluchów do lat 5 udostępniono specjalną, bezpieczną strefę.

Park Edukacyjny Zoo Egzotyczne Kaszuby – atrakcje na Kaszubach

Dzięki temu rodzice mogą mieć chwilę dla siebie – dobrym miejscem do rozmów i wypicia kawy jest restauracja „Ara” znajdująca się na terenie obiektu. Rodzinną rozrywkę zapewni także nowoczesne kino 3D, a na zewnątrz miejsce na ognisko wydzielone dla większych grup i plac zabaw.

atrakcje kaszuby Kaszuby Zoo Egzotyczne

Dla tych, którzy chcą kupić pamiątkę lub wrócić z wymarzonym zwierzakiem, otwarty jest specjalny sklepik. Cały obiekt jest zadaszony i klimatyzowany, dlatego wycieczkę można zaplanować nawet w deszczowy, pochmurny dzień. Z pewnością nikt nie zmoknie i nie zmarznie.

kaszuby Egzotyczne Kaszuby Zoo atrakcje sierakowice

Zoo to świetna rozrywka i edukacja dla dzieci oraz rodziców. Jest to idealny pomysł na spędzenie weekendu lub zaplanowanie jednego dnia urlopu na zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca. Ilość atrakcji sprawia, że spokojnie można przeznaczyć na to cały dzień, a tutejsza infrastruktura zapewnia wszystko co jest potrzebne, aby wypad był udany.

Odwiedź Park Edukacyjny Zoo-Egzotyczne Kaszuby na YouTube

https://www.youtube.com/user/ZooEgzotyczneKaszuby

 Cennik:

Bilet normalny – 19 zł,
Bilet ulgowy – 14 zł

Pakiety rodzinne:

2+1 – 100 zł
2+2 – 120 zł
2+3 – 140 zł
2+4 – 160 zł

Dane kontaktowe:

Park edukacyjny ZOO – Egzotyczne Kaszuby

Tuchlino 50b
Sierakowice
tel: 600 342 128
e-mail: plagajac@wp.pl

Polecamy:

zookaszuby.pl