Power Pit Gym Gdańsk

0
1824
piwer pit gdańsk
piwer pit gdańsk

Adres: ul. Grunwaldzka 229, Gdańsk – Wrzeszcz
tel: 58 55 08 702
fax: 58 55 08 701
e-mail: biuro@powerpit.pl

Godziny otwarcia PowerPit Gym Gdańsk

7 dni w tygodniu od 6:00 do 24:00

Wyświetl większą mapę
PowerPit Gdańsk to nowoczesna siłownia przeznaczona i przystosowana zwłaszcza dla zaawansowanych zawodników, ciężarowców oraz osób, które z treningiem siłowym są „za pan brat”.
Maszyny typu Hammer pomagające w ćwiczeniach wszystkich partii mięśni, hantle nawet do 75 kg i asekuracja trenerska to główne propozycje PowerPit Gym

PowerPit jest częścią klubu Impuls Fitness Gdańsk. W skład tej siłowni wchodzą Sekcja Sztuk Walki, Sekcja Cardio, Sekcja Siłowa, Klatka MMA i Strefa Relaksu.

Sekcja Sztuk Walki PowerPit Gym Gdańsk

Większość pomieszczeń w tej sekcji wyłożona jest matami, na których odbywają się zajęcia. Do dyspozycji są worki treningowe, a także specjalnie zamontowana klatka MMA, na której odbywają się treningi i pokazy walk.
Sekcja Sztuk Walki to propozycja zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych zawodników.

Sztuki Walki PowerPit Gym:
Formuła K1
Karate SHOTOKAN
MMA
Boks
Brazilian Jiu Jitsu
Taekwondo
Samoobrona
Thai Box

Zajęcia trwają średnio 45- 60 minut.

Formuła K1 jest formułą walki sportowej, która łączy w sobie wieki tradycji sztuk walki takich jak: karate, kung fu, taekwondo i kickboxing.
Wypromowana przez japońską organizację w 1993 roku FK1 umożliwia rywalizację przedstawicielom różnych sztuk i sportów walki. Dziś na ringach K-1 występują przede wszystkim zawodnicy kick-boxingu, boksu tajskiego, karate i boksu, a walki toczone są tylko w pozycji stojącej i są bardzo widowiskowe.
Walki Formuła K1 mogą być toczone amatorsko ale obowiązkowe są ochraniacze na stopy oraz kaski na głowach.

MMA (Mixed Martial Arts) to rodzaj sportu łączący wiele sztuk walki, MMA jest bardziej sportem widowiskowym i wyczynowym niż np. częścią sztuk walki wręcz bądź samoobrony. Zawodnicy nie są ograniczeni sztywnymi zasadami, poza regułami bezpieczeństwa sportu. W MMA dopuszczalne są: kopnięcia, uderzenia, przewrócenia przeciwnika i walka w parterze. Trening obejmuje różnorodne techniki, które zapewniają wszechstronny rozwój.

Boks jeden z najstarszych sportów walki jest też stylem życia. Nie chodzi tu o „mordobicie” w barze, ale poza serią ruchów, uników i wymierzania ciosów zawodnicy opracowują całą strategię i scenariusz walki. Na podstawie znajomości przeciwnika lub pierwszej rozpoznawczej rundzie obierają plan taktyczny i go wprowadzają w życie. A W przypadku porażki wyciągają wnioski, które później stosują w ustalaniu innej taktyki.

Brazilian Jiu Jitsu wywodzi się z japońskiego jiu jitsu i dziś często wykorzystywane jest w formacjach wojskowych, w bojowych systemach walki wręcz, a także w samoobronie. Sztuka ta polega na zaklinowaniu przeciwnika i sprowadzeniu go do parteru, gdyż w tej pozycji można pokonać dużo większego i silniejszego przeciwnika niż my sami. Treningi najczęściej odbywają się w kimonach, ale nie jest to regułą.

MUAY THAI ten rodzaj boksu uważany jest za najtwardszą sztukę walki w stójce. Najczęściej wszystkie części ciała (czoło, rece, nogi, kolana, stopy) są wykorzystywane w czasie natarcia, ale szczególnie kładzie się nacisk na uderzanie łokciami i kolanami, walkę w zwarciu (klincz) i niskie kopnięcia okrężne.

Ten sport wymaga od zawodnika dużo siły i wytrzymałości.

Sekcja Cardio PowerPit Gym Gdańsk

Sala wyposażona jest w 14 modeli bieżni HERA z własnymi panelami audiowizualnymi. Pod sufitami wiszą monitory LCD z telewizją kablową, aby nawet podczas ćwiczeń można było obejrzeć interesujące nas programy. Sekcja Cardio to idealne miejsce do ćwiczeń poprawiających wytrzymałość i wydolność pracy serca, co skutkuje lepszym układem krążenia.

Sekcja Siłowa PowerPit Gym Gdańsk

Wysokiej klasy modele maszyn siłowych i nowości z rynku fitness, a także stała obecność Trenerów Personalnych to propozycja PowerPit dla wszystkich, którzy marzą o rozbudowie masy mięśniowej.
Trener Personalny pomoże radą, udzieli informacji, a także będzie asekurował podczas wykonywania ćwiczeń, aby trening w PowerPit był efektywny i bezpieczny.

Oferta dla osób niepełnosprawnych PowerPit Gym Gdańsk

PowerPit i zaplacze sanitarne są przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Do dyspozycji PowerPit udostępnia 8 urządzeń przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Strefa Relaksu PowerPit Gym Gdańsk

Specjalne miejsce, gdzie można zregenerować organizm, pozbyć się toksyn, a także się zrelaksować po ciężkim treningu i dniu.
PowerPit do dyspozycji oddaje Saune, Solarium i Gabinet Masażu.

Sauna PowerPit czynna jest od 8:00 do 12:00 i od 17:00 – 23:00.

Trening personalny PowerPit Gym

to propozycja indywidualnych treningów pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który stworzy specjalny program ćwiczeń dopasowany do potrzeb i możliwości trenującego.
Trener osobisty dostosuje trening bez ryzyka nadwyrężeń, zmotywuje do ćwiczeń i nie pozwoli wdać się zniechęceniu, nauczy poprawnie wykonywać ćwiczenia i utrwali nawyki, odpowie na wszelkie nurtujące pytania, zachęci do zdrowego trybu życia i przede wszystkim pomoże poznać i wykorzystać własne możliwości.

Trening personalny to rozwiązanie idealne
– przy chudnięciu
– przy nabieraniu masy
– przy poprawie kondycji
– przy poprawie wyglądu, jędrności
– po rehabilitacji, aby wspomóc powrót do dawnej formy

Trening personalny może być indywidualny 1 osoba lub partnerski 2 osoby.