Przewóz osób w Gdańsku. Ranking sprawdzonych i rzetelnych firm transportowych

0
625
Przewozy biznesowe 1

Wygodne, komfortowe i ekskluzywne podróżowanie, nawet w obrębie jednego miasta czy niewielkich obszarów, stało się bardzo popularną formą przemieszczania się. Profesjonalne firmy transportowe stawiają na przewóz osób w warunkach premium, bezpiecznymi i nowoczesnymi pojazdami, transport zbiorowy (np. przewozy dla sportowców, dla firm), ale także transfery na lotniska, organizację przejazdów na ślub czy transport VIP z wieloma dodatkowymi usługami.

Co jest ważne w profesjonalnym przewozie osób?

Profesjonalne firmy transportowe stawiają na jakość. Wśród cech wskazywanych przez klientów, które mają największe znaczenie są: bezpieczeństwo, o które dbają przeszkoleni kierowcy, dostępność zróżnicowanej floty pojazdów (autokary, busy, SUV-y, limuzyny, samochody zabytkowe), możliwość zamówienia dodatkowych usług, takich jak catering na czas podróży, ochrona, organizacja noclegu. Coraz częściej ludzie szukają firmy, która organizuje transport VIP i to na bardzo wysokim poziomie.

Przewóz osób Gdańsk

Nie wszystkie firmy transportowe w Gdańsku mają w swoich ofertach usługi, które spełniałyby te wszystkie wymagania, dlatego wybraliśmy najpopularniejsze firmy i stworzyliśmy ranking w kolejności od tych, które mają najszersze spectrum działania.

Porównanie firm transportowych – Gdańsk

AUTO COMFORT GDAŃSK

Gdańska firma Auto Comfort działa nie tylko w samym Gdańsku, ale na terenie całego Trójmiasta i poza jego obszarami. Oferuje przewóz osób prywatnych, transport dla firm, sportowców, a także gwiazd i celebrytów. Transport VIP to bardzo mocna strona działalności firmy. W swoim posiadaniu ma flotę pojazdów premium: limuzyny, hummery, SUV-y, mikrobusy dla 6-8 osób, mikrobusy do 20 osób, autokary turystyczne, samochody do ślubów (w tym zabytkowe).

wynajem busow Gdańsk autocomfort

Specjaliści z zakresu przewozu osób zapewniają usługi concierge, wsparcie logistyczne i koordynację eventów w Gdańsku. Na specjalne życzenie pasażerów możliwa jest między innymi organizacja noclegów, cateringu czy prywatnej ochrony. Auto Comfort sprawnie i bezpiecznie organizuje transfery na lotniska/dworce, zabezpiecza przejazdy dla dyplomacji z zachowaniem dyskrecji, pomaga w organizacji transportu przy okazji koncertów i dużych wydarzeń np. sportowych. Klienci często wybierają też transport do ślubu, nie tylko dla młodej pary, ale również przy okazji dla dużej liczby gości.

wynajem busow autocomfort 3

Tę firmę w Gdańsku wyróżnia naprawdę indywidualne podejście do pasażerów, ciągły rozwój kompetencji i możliwości organizacyjnych, ale też umiejętności logistyczne wykraczające znacznie poza zwykły przewóz osób.

WYPOZYCZ-BUSA.COM.PL

Firma znajdująca się w Gdańsku świadczy usługi także na terenie całego Trójmiasta. W swojej flocie posiada ponad 50 pojazdów, ale są to głównie busy: osobowe, dostawcze, z kontenerem, z windą, z plandeką, ale i samochody osobowe. W ofercie ma przewóz osób i transport towarów, a dużą przewagą firmy jest całodobowa dostępność i możliwość rezerwacji online.

Choć flota pojazdów jest ciekawa i urozmaicona, a są w niej także pojazdy ekologiczne, to wyraźnie brak w ofercie transportu VIP z dodatkowymi usługami, co można uznać za minus, jeśli szukamy firmy świadczącej usługi premium.

POPBUS PRZEWOZY OSOBOWE PIEKAREK

Ta gdańska firma postawiła na przewóz osób premium inwestując w nowoczesną flotę i organizując przejazdy osobowe, firmowe, okazjonalne, dla sportowców i szkół czy wspierając organizację eventów poprzez przewóz osób lub sprzętu. Przewoźnik posiada niezbędne licencje i certyfikaty.

POPBUS to jednak charakterystyczna flota złożona z autobusów, busów, minibusów, samochodów osobowych klasy premium. W naszej ocenie brak autokarów dla bardzo dużych grup osób może być minusem. W ofercie na stronie internetowej nie znajdujemy też możliwości skorzystania z dodatkowych usług typu concierge czy ochrony.

BUS -TRANSPORT

Istniejąca od 1997 roku firma na rynku Gdańskim zyskała spore doświadczenie w przewozie osób (nawet d 67 osób!) oraz przesyłek na terenie całej Europy, co jest znaczącym wyróżnikiem tego przewoźnika. Firma oferuje przewozy turystyczne, usługi dla szkół, biznesu i różnego rodzaju imprez okolicznościowych, obsługa ślubów, transport VIP, transfery lotniskowe czy nawet przewóz marynarzy do portu w Gdańsku.

Bus-Transport wyróżnia posiadanie floty nowoczesnych autokarów, autobusów, busów i mikrobusów, choć do dyspozycji firma na jedynie dwie limuzyny do przewozu VIP czy do ślubów. To w naszej ocenie niewiele na tle pozostałych firm w  rankingu. W kwestii usług dodatkowych firma zapewnia jedynie organizację cateringu.

Podsumowanie – na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy transportowej?

przewoz osob gdynia autocomfort

Choć wybór firm zajmujących się przewozem osób w Gdańsku jest sporo, warto zwrócić uwagę przy wyborze na kilka cech, przede wszystkim na ofertę usług dodatkowych. Wyznacznikiem jakości przewoźnika stało się posiadanie w ofercie transportu VIP oraz pakietu usług premium, takich jak concierge, ochrona, catering, organizacja noclegów, przewóz dużych bagaży i specjalistycznego sprzętu, przewozy dla dyplomacji, transport do ślubu, pojazdy zabytkowe we flocie, zabezpieczenie logistyczne eventów, możliwość spełnienia odpowiednich warunków do przewozu gwiazd i celebrytów. Z przedstawionego porównania najpopularniejszych w Gdańsku firmy wynika, że Auto Comfort jest jedynym przewoźnikiem z najszerszą ofertą usług dodatkowych.

Przede wszystkim jednak w pierwszej kolejności warto sprawdzić firmę transportową pod kątem bezpieczeństwa, czyli posiadanych certyfikatów, aktualnych licencji i przeszkolenia kierowców.