Ściana żywej zieleni Galeria Przymorze Gdańsk

2
2803

W Galerii Przymorze powstała żywa ściana zieleni zaprojektowana przez znanego francuskiego botanika Patricka Blanca. „Mur Vegetal” jest pierwszą taką instalacją w Europie Środkowej.

Patrick Blanc urodził się w Créteil we Francji jest botanikiem znanym z nietypowego podejścia do swojej dziedziny łączy on naukę i sztukę. Ukończył studia na Uniwersytecie Pierre’a i Marii Curie w Paryżu. Podróżował po świecie, odwiedził Malezję i Tajlandię, badał rośliny rosnące na pozbawionych naturalnej gleby terenach. Artysta znany jest także z nietypowych roślinnych kreacji mody. Za swoje osiągnięcia otrzymał nagrodę Francuskiego Zgromadzenia Naukowego z zakresu botaniki.

żywa ściana zieleni galeria przymorze gdańsk

zielona ściana żywa ściana przymorze gdańsk

ściana żywej zieleni galeria przymorze gdańsk

2 KOMENTARZE

  1. Witam ja też mam taki ogród wertykalny i wygląda wspaniale. No może nie jest tak ogromny jak ten w gdańsku (2 na 1,5 metra)ale też wygląda wspaniale. Na forach czytałam że takie rzeczy są bardzo drogie ale okazało się że wcale nie wydałam dużych pieniędzy. Nie ma żadnych problemów z podlewaniem ani wilgocią wokół roślin wszystko jest OK a jaki efekt Polecam każdemu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here