Stomatolodzy są nielubiani – wyniki badań | Polska 2012

0
1547

43% rodaków boi się stomatologa. 81% Polaków nie lubi dentysty. Stomatolog na Facebooku nie powinien liczyć na dużo like’ów.

Polacy z pewnością chodziliby częściej do stomatologa, gdyby nie nieprzyjemny odgłos wiertła. Tak twierdzi czterdzieści jeden procent badanych (Dental Tribune Polska). Osiemnaście procent Polaków, że nie odwiedza stomatologa z powodu złego stanu swoich zębów.

Do dentysty tylko, gdy boli

Poza grupą pacjentów regularnie odwiedzających gabinety stomatologiczne jest też spora grupa, która umawia się na wizytę, gdy… boli. Aż 17% Polaków chodzi do dentysty z powodu bólu zęba.

Co dziesiąty mężczyzna nigdy nie był u dentysty. Kobietą zdarza się to rzadziej. 3 procent Polek nigdy nie usiadło na fotelu w gabinecie stomatologicznym. A teraz uwaga! Aż 1 milion Polaków nie ma szczoteczki do zębów. Założyć można, że te osoby nie myją zębów. Dentysta nie ma szans spotkać się z grupą Polaków, którzy wstydzą się złego stanu zębów. 18% osób, które nie chodzą do stomatologa podało ten powód.

3 minuty na mycie zębów

Zęby powinno myć się 3 minuty. Tego uczono nas w szkole podstawowej i do tej pory to się nie zmieniło. Spada natomiast liczba osób, które mają tyle cierpliwości. 25% Polaków myje zęby 180 sekund lub dłużej. 5 lat temu (w 2007 roku) 33% Polaków myło zęby 3 minuty.

stomatolog gdańsk

Nowoczesny gabinet stomatologiczny. Gdańsk, Dental Aesthetics ul. Szymanowskiego 2.Wyświetl większą mapę

 

Idealny stomatolog bez czekania

Polacy mają też wymagania. Jak już chodzą do stomatologa, to nie chcą stać w kolejce. Rezerwacja telefoniczna i punktualne przyjęcie ceni 51% z nas. Liczy się wygodny fotel, odpowiednie oświetlenie, muzyka w poczekalni. 45% Polaków wymaga nowoczesnego sprzętu medycznego. 11% zwraca uwagę na urodę dentysty lub dentystki.

Źródło:
www.dental-tribune.com/articles/content/scope/news/region/poland/id/7905
www.dentysta.eu/ogolne/3839-polacy-za-kilka-lat-przestana-myc-zeby