Świat Gadów w Galerii Bałtyckiej

0
1118
galeria baltycka2
galeria baltycka2

 

galeria bałtycka gdańsk wystawa

Od 24 maja do 6 czerwca 2012 w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku prezentowana będzie niezwykła wystawa połączona z cyklem darmowych wykładów „Świat Gadów”.

Gady z całego świata prezentowane będą w siedmiu modułach wystawowych, w podziale na kontynenty. Każde zwierze posiada osobny opis z ilustracją, co ułatwi odnalezienie w terrarium tych „niewidzialnych”. Niektóre zwierzęta z gatunków niejadowitych prezentowane bliżej podczas oprowadzania mogą być dotykane, a nawet głaskane.

Na wystawie zobaczyć będzie można takie okazy jak m.in.„krocionóg olbrzymi“, „ptasznik kędzierzawy“ czy też „liściec olbrzymi“. Będzie też „mokasyn meksykański”, „żmija gabońska” z największymi zębami jadowymi wśród żmij, a także „pyton tygrysi” – 3 metrowy, ważący 40 kg reprezentant niejadowitych węży.

Wykłady to okazja do poznania szczegółowych informacji o pochodzeniu, występowaniu, wielkości czy opiece w terrarium prezentowanych gatunków.

Istnieje możliwość zwiedzania wystawy „Świat gadów” z przewodnikiem, codziennie o pełnej godzinie od 9:00 – 13:00. Wystawa skierowana jest przede wszystkim do szerokiej publiczności, przedszkoli, szkół, nauczycieli i innych instytucji publicznych.