Światło dla Pokoju – światowy manifest przeciwko wojnie!

0
1187
logo11
logo11

swiatlo dla pokoju ideaŚwiatło dla PokojuEdukacja dla Przyszłości to społeczny krzyk: „Nigdy więcej wojny!”. Idea zrodziła się z głębokiej empatii oraz poczucia solidarności z osobami, które cierpią i tracą życie w wyniku haniebnych działań.

Jej pomysłodawcą jest prawnik  z zawodu, społecznik z zamiłowania- Wojtek Kodłubański. Współorganizatorkami w krótkim czasie stały się  Ula Ciołeszyńska i Anna Somorowska.

Światło dla Pokoju – Edukacja dla Przyszłości to nie tylko jednorazowa akcja palenia zniczy – choć jest to jej główny symbol.

swiatlo dla pokoju edukacja dla przyszlosci

W ramach pomysłu na przestrzeni wielu miesięcy odbywać się będą liczne wydarzenia- szkolenia i seminaria.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram:

7 maja 2015 –  Konferencja prasowa – odbędzie się w Polskiej Agencji Prasowej o godzinie 11:00  przy ul. Brackiej 6 w Warszawie

9 maja 2015 – również w Warszawie odbędzie się akcja  „Gołębie pokoju” – godzinie 12:00 na Placu Piłsudskiego na znak pokoju wypuszczonych zastanie setki białych gołębi.

Tego samego dnia o godzinie 19:00 w Wilanowie na Plaży Miejskiej zapalone zostanie Światło dla Pokoju: setki świeczek ustawionych w wielki napis POKÓJ/PEACE.

golebie pokoju akcja swiatlo dla pokoju
15 i 16 maja (godz. 10 – 18) w    Warszawie  w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym WITEK  odbędzie się 2-dniowe certyfikowane szkolenie dla 120 osób – promotorów i instruktorów Technik Efektywnego Uczenia Tony Buzana “Train The Trainer”.

18 maja (godz. 11 – 14) również w Warszawie- dokładnie w Kopalni Soli w Komorze Warszawa zorganizowane zostanie seminarium dla 120 młodych sportowych talentów.

Tego samego dnia w Krakowie (godz. 16 – 18)  odbędzie się seminarium “Techniki Efektywnego Uczenia” dla studentów i ich wykładowców, przedstawicieli instytucji publicznych i przedsiębiorców. Akademia Krakowska im. Frycza Modrzewskiego.

19 maja (godz. 11 – 15)  w  Krakowie przewidziana jest akcja zatytułowana TONY BUZAN UCZY JAK SIĘ UCZYĆ i świetnie się przy tym bawić – dla 2 000 uczniów w wieku 12 – 16 lat i ich nauczycieli w Centrum Kongresowym ICE.

20 maja (godz. 14 – 17) w   Warszawie  w Krajowej Izbie Gospodarczej odbędzie się seminarium “Techniki Efektywnego Myślenia i Działania” dla przedsiębiorców – członków i partnerów KIG.

21 maja (godz. 10-13 oraz 16 – 19)   również w stolicy  organizatorzy zapraszają na seminaria “Techniki Efektywnego Myślenia i Działania” dla Menedżerów i Przedsiębiorców – będą to spotkania komercyjne na zamówienie dla firm.

22 maja (godz. 10 – 12) w Warszawie odbędzie się seminarium “Techniki Efektywnego Uczenia” dla studentów ich wykładowców, przedstawicieli instytucji publicznych i przedsiębiorców w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

22 maja (godz. 14 – 16) w  Warszawie w  Sejmie RP w Sali Kolumnowej, z inicjatywy Poseł Mirosławy Nykiel – Przewodniczącej Podkomisji ds. Innowacyjnej Gospodarki i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw, odbędzie się Otwarte Posiedzenie Podkomisji, poświęcone debacie na temat “Innowacyjne Techniki Edukacyjne na rzecz rozwoju przedsiębiorczości”. Gościem specjalnym będzie Tony Buzan, który  zaprezentuje nowe techniki edukacyjne dla parlamentarzystów oraz zaproszonych osób z instytucji publicznych, rządowych, samorządowych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców.
W pierwszej części spotkania zostaną wręczone wyróżnienia dla liderów z całej Polski, autorów ciekawych inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzujących aktywność sportową. Fundatorem wyróżnień jest Małgorzata Żuber-Zielicz – Przewodnicząca Komisji Edukacji i Rodziny w Radzie m.st. Warszawa.

1 czerwca  2015- akcja – Europa Światło dla Pokoju, w ramach której zapalone zostaną znicze we wszystkich stolicach Europy.

Akcja zostanie powtórzona 2 miesiące później – 1 września na pamiątkę 70 mln ofiar II wojny światowej – zapalonych będzie 70 mln zniczy na całym świecie.

swiatlo dla pokoju harmonogram
9-16 września– realizowany będzie w   Polsce program   mind mapping– w ramach projektu Edukacji dla Przyszłości.

13 września 2015  w Warszawie na Stadionie Narodowym odbędzie się  Kongres Edukacji dla Przyszłości.

12 października 2015  w Katowicach zaplanowany jest Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Światło dla Pokoju – Edukacja dla Przyszłości.

Koniec akcji przewidziany jest na lipiec 2016 – w Warszawie i  Krakowie – obchodzone są wtedy Światowe Dni Młodzieży, na których ponad 2 mln młodzieży na spotkaniu z Papieżem Franciszkiem, zapali  Światło dla Pokoju.

Więcej na stronie – http://swiatlodlapokoju.org/