5 najbardziej przydatnych artykułów BHP

0
2400
odziez robocza bat 2
odziez robocza bat 2

Ubrania robocze, kaski, buty, rękawice, akcesoria takie jak okulary ochronne itp. to bardzo ważne elementy, w  które  ze względów bezpieczeństwa, powinna być wyposażona każda osoba przebywająca na placu budowy.

Artykuły BHP odzież robocza Gdańsk

artykuły bhp odzież robocza sklep bat gdańsk

Regulują to przepisy BHP, których należy bezwzględnie przestrzegać,nie tylko ze strachu przed karą, ale przede wszystkim przez wzgląd na swoje zdrowie. Wśród najważniejszych artykułów BHP, wymienić można:

Buty robocze

Rosnąca temperatura i zbliżające się lato, często przypominają pracownikom, że czas już zamienić obuwie zimowe na letnie. Jedne z najbardziej polecanych butów na tą porę roku to półbuty robocze NEO, które stanowią podstawową ochronę w pracy.

artykuły bhp odzież robocza sklep bat gdańsk

Ich zalety to wstawki z oddychającego materiału, gwarantujące odpowiednią wentylację, metalowa wkładka antyprzebiciowa oraz utwardzany nosek, chroniące przed urazami mechanicznymi. Oprócz tego buty posiadają antypoślizgową podeszwę oraz system amortyzowania wstrząsów, co zapewnia wygodę i bezpieczeństwo.

artykuły bhp odzież robocza sklep bat gdańsk

Warte polecenia są też półbuty Urgent 211 S1. Ich cholewka wykonana jest z zamszowej skóry. Buty mają właściwości elektrostatyczne i również posiadają metalowy, wzmacniany nosek.

Rękawice

Najchętniej wybierane w sklepach budowlanychrękawice Nitrile Flex PCV Dots. Są bardzo odporne na oleje i ścieranie. Ponadto uszyte są z antypoślizgowego materiału co zapewnia precyzyjność wykonywanych czynności.

artykuły bhp odzież robocza sklep bat gdańsk

Maski

Chronią one układ oddechowy przed różnego rodzaju pyłami. Jednym z najlepszych produktów jest półmaska przeciwpyłowa z zaworem Topex. Zawór umożliwia oddychanie optymalizując opory wdechu, jednocześnie minimalizując ilość CO2 i pary wodnej pod maską.

artykuły bhp odzież robocza sklep bat gdańsk (3)

Okulary ochronne

To bardzo skuteczna ochrona  oczu przed odpryskami. Wśród polecanych modeli wyróżnić można okulary Dakota – ich ciemny kolor z pomarańczowymi wstawkami zapewnia estetyczny wygląd. Okulary przydadzą się w czasie obróbki drewna i metalu.

artykuły bhp odzież robocza sklep bat gdańsk (3)

Odzież robocza

Aby wygodnie pracować w różnych warunkach atmosferycznych warto zainwestować  w odpowiednią odzież, np. spodnie robocze 2 w1 NEO – wzmocnione w miejscach narażonych na przetarcie. Mocne kieszenie pomieszczą potrzebne narzędzia. Bluza robocza NEO – wzmocniona na łokciach z kieszeniami na narzędzia.

Wszystkie wymienione produkty wyróżnia najwyższa jakość wykonania i nowoczesny design. Dzięki nim praca jest wygodniejsza, ale przede wszystkim bezpieczna.