Gdzie na piwo w Gdańsku?

0
5111
background 3445988 1920
background 3445988 1920

Gdańsk to miasto, w którym każdy miłośnik złotego trunku znajdzie coś dla siebie.  Ilość pubów i miejsc- także tych, które słyną  z wymyślnych browarów, jest wystarczająca aby znaleźć swoje idealne piwo.

Gdzie na piwo w Gdańsku?

gdzie na piwo w gdansku

Brovarnia Gdańsk

Jednym z najbardziej popularnych i polecanych jest Brovarnia Gdańsk. Restauracja znajduje się w centrum miasta w Hotelu Gdańsk przy ul. Szafarnia 9 nad mariną jachtową. Możemy tu skosztować  piwa jasne, ciemne, pszeniczne i specjalne gatunki limitowane. Wszystkie warzone są w oparciu o tajne, staropolskie receptury.

brovarnia gdansk

PG4 w Hotelu Central

Kolejne miejsce warte uwagi to niedawno otwarty PG4 w Hotelu Central przy samym Dworcu Głównym w Gdańsku. W browarze oprócz klasycznych trunków, można napić się  piw jopejskich, warzonych wg starej gdańskiej receptury.

PG4 w Hotelu Central

Degustatornia przy ul. Grodzkiej 16

Znanym lokalem piwnym jest także Degustatornia przy ul. Grodzkiej 16. Oferta pubu to najlepsze piwa z najlepszych browarów – łącznie ponad 160 marek– z czego kilkanaście dostępnych z nalewaka. Szczególnie polecane są wyroby z małych lokalnych browarów, gdzie piwa warzone są wg starych, tradycyjnych receptur.

Degustatornia przy ul. Grodzkiej 16

Józef K. przy ul. Piwnej 12

Miłośnicy piwa wyjdą również zadowoleni z pubu Józef K. przy ul. Piwnej 12.  Znajdziemy tu browary lokalne, ale również te z najdalszych zakątków świata. Warto tu wpaść ze znajomymi, bo miejsce ma niepowtarzalny klimat i wystrój.

Józef K. przy ul. Piwnej 12

Pułapka przy Straganiarskiej 2

Miejscówką wartą odwiedzenia jest też Pułapka przy Straganiarskiej 2. To miejsce przypadnie do gustu miłośnikom piw rzemieślniczych.  Dodatkowy plus to świetna obsługa, która pomaga wybrać piwo zgodne z naszymi upodobaniami.

Pułapka przy Straganiarskiej 2

Browar Spółdzielczy przy ul. Grunwaldzkiej 190

Gdańscy piwosze chwalą sobie  również Pub Browar Spółdzielczy przy ul. Grunwaldzkiej 190. Spróbujemy tu dobrej IPY a także piwa z browaru Dziki Kocur…

Browar Spółdzielczy przy ul. Grunwaldzkiej 190

Loft przy ul. Młyńskiej 15

Długą listę dobrych piw znajdziemy też w Lofcie przy ul. Młyńskiej 15 – niedaleko Dworca Głównego.

Loft przy ul. Młyńskiej 15

Lamus przy Lawendowej 8

Będąc w tej okolicy warto też zajść do Lamusa przy Lawendowej 8. jest to malutka knajpka z dobrymi piwam – głównie kraftowymi.

Lamus przy Lawendowej 8

Irish Pub Piwnica przy ul Garbary 1

Znanym chociaż, dla osób spoza Gdańska, ciężkim do znalezienia miejscem jest Irish Pub Piwnica przy ul Garbary 1. Pub znajduje się blisko Bramy Wyżynnej i słynie m.in. z pysznego Guinnesa.

Irish Pub Piwnica przy ul Garbary 1

Polufce przy Leczkowej 18

Poza centrum Gdańska, dobrego piwka napijemy się w Polufce przy Leczkowej 18. Można tu pograć ze znajomymi w planszówki, obejrzeć mecz i cieszyć smakiem różnych gatunków browarów.

polufka gdańsk

Miejsc takich w Gdańsku jest znacznie więcej, ale te wg nas zasługują na szczególna uwagę i są najczęściej polecane przez mieszkańców.