Gdzie wybrać się na spacer z psem? Poznaj najlepsze miejsca w Gdańsku

0
1112
Gdzie z psem na spacer gdansk

Dlaczego psy potrzebują spacerów? Zapewne każdy właściciel psa w trakcie wspólnie spędzanych lat, zauważa jak ważne są dla jego pupila regularne spacery.

W Trójmieście jest wiele pięknych miejsc gdzie można pójść z psem na spacer, znajdziemy je zarówno w Gdańsku, Gdyni jak i Sopocie.

Mimo wszystko, nie brakuje opinii wg których głównym celem wyprowadzenia czworonoga jest załatwienie przez niego potrzeb fizjologicznych.

Gdzie z psem na spacer gdansk 1 1

Z tego też powodu posiadacze domów z ogrodami, uważają, że ich pies ma przecież wielką toaletę i zarazem wybieg w postaci obszernej posesji i nie trzeba z nim nigdzie wychodzić.

Otóż nie!

Pies spędzający każdy dzień  w tym samym miejscu, zaczyna się zwyczajnie nudzić. Może to spowodować chęć ucieczki oraz niezadowolenie objawiające się np. niszczeniem przedmiotów, które znajdują się w jego zasięgu.

Gdzie z psem na spacer gdansk 2

Entuzjastyczne podejście do spaceru u psa wynika z chęci zaspokojenia jego najważniejszych życiowych potrzeb  – aktywności, węszenia, oznaczania terenu czy zabawy.

Ma to ogromny wpływ zarówno na jego stan psychiczny jak i fizyczny. Aby uniknąć monotonii, warto co jakiś czas zabierać psiaka w nowe miejsca, albo chociażby zmieniać nieco trasy.

Jakie są najlepsze miejsca na spacer z psem w Gdańsku?

Psia plaża w Gdańsku Brzeźnie

Nie wszystkie trójmiejskie plaże zezwalają na wprowadzanie psów. Istnieją jednak specjalnie wyznaczone strefy, gdzie czworonogi są mile widziane. Jednym z takich miejsc jest „Psia Stacja” w Brzeźnie.

Jest to przestrzeń w pełni dostosowana do psich potrzeb. Znajdziemy tu zabawki, przeszkody i dużą przestrzeń do biegania oraz bezkarnego kopania dołków.

Kiedy morze jest spokojne, pupile nie bojące się wody mogą śmiało aportować za patykiem, jednocześnie szlifując swoje umiejętności pływackie. „Psia stacja” zlokalizowana jest przy wejściu numer 34.

Park Reagana w Gdańsku 

Nadmorski park położony między Brzeźnem a Jelitkowem. Jest to miejsce przyjazne psom – zaprojektowano tu dla nich specjalne wybiegi.

Przestrzeń sprzyja psiej socjalizacji i zdecydowanie nadaje się na dłuższy spacer w pięknym otoczeniu drzew, alejek i rozległych trawników.

Trójmiejski Park Krajobrazowy 

Park rozciągający się m.in. przez tereny Gdańska, Gdyni i Sopotu. Od strony Gdańska, warto wybrać się na spacer w okolicach Sanktuarium Maryjnego w Matemblewie.

Zarówno właściciele jak i psy z pewnością docenią zaadaptowane leśne trasy. Innym miejscem świetnie nadającym się na naładowanie psich akumulatorów jest Dolina Radości.

Najłatwiej dostać się tu od strony Oliwy. Rowerowe i spacerowe szlaki  zdecydowanie zachęcają do wycieczek z czworonogami.

Park Oruński w Gdańsku

Zlokalizowany w południowej części Gdańska, pięknie zrewitalizowany i dostosowany do potrzeb spacerowiczów – również tych szczekających.

Urokliwe alejki w otoczeniu bujnej zieleni, staw – to wymarzone warunki do wspólnego spacerowania.

Nieopodal znajduje się również Zbiornik Augustowska, a przy nim wybieg dla psów, na którym mogą się wyhasać. 

Teatr Leśny w Gdańsku 

Piękny leśny teren położony u podnóża Jaśkowej Góry. Otaczająca sceneria jest iście baśniowa – wysokie, stare drzewa, widownia  amfiteatru zbudowana z bali, klimatyczna scena, ale również wiele ścieżek idealnych na spacer z czworonogiem oraz  miejsca piknikowe.

Wyspa Sobieszewska

To piękny zaciszny rejon w okolicy Gdańska. Na 11 kilometrowym odcinku wybrzeża wyspy znajduje się wiele klimatycznych odcinków plaży, gdzie w symbiozie z przyrodą  można odetchnąć i zrelaksować się  z dala od zgiełku popularnych nadbałtyckich kurortów.

Lasy i ścieżki rekreacyjne stanowią świetne miejsce na dłuższy spacer z psem. Należy jednak pamiętać, że fragmenty plaż z wydzielonymi strzeżonymi kąpieliskami są dla czworonogów zamknięte.

Co zabrać ze sobą na spacer z psem?

Jak widać, w Gdańsku nie brakuje ciekawych miejsc, odpowiednich na spacery z psami. Warto zawsze odpowiednio przygotować się na taką wyprawę – zabrać wodę i miskę dla pupila, ulubione zabawki oraz zastosować środek na kleszcze. 

Nie zapominajmy też o smyczy!

Nawet jeśli nasz psiak jest łagodny i przyjaźnie nastawiony do innych zwierząt oraz ludzi, nigdy nie wiemy kogo spotkamy na spacerze. Mijając inne psy, warto na wszelki wypadek zapiąć czworonoga i pozwolić na zabawę jeśli właściciel tego drugiego wyrazi zgodę.

Gdzie z psem na spacer gdansk 3

Ostatni i bardzo ważny „gadżet”, który musimy ze sobą wziąć to woreczki na odchody. Psie kupy na trawnikach, plażowym piasku i innych publicznych miejscach to nic przyjemnego.

W wielu wymienionych wyżej lokalizacjach znajdują się specjalne pojemniki na odchody, do których można je bez problemu wyrzucić.