Mikołaje na Motocyklach 2015!

0
1091
mikolaj2
mikolaj2

Za nami kolejna już edycja akcji charytatywnej organizowanej przez trójmiejskich motocyklistów.

Akcja ma swoje początki w 2003 roku, kiedy to 9 motocyklistów wpadło na genialny pomysł, który z biegiem lat ewoluował do rangi największej „motomikołajowej” imprezy w Polsce.

Jaki jest jej cel? Pomoc dzieciom będącym w trudnej sytuacji materialnej, malcom z domów dziecka i tym, które przebywają w szpitalach.

W ciągu 13 lat Mikołaje na Motocyklach ufundowali dziesiątki tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno- wychowawczych w woj. pomorskim i dotarli z prezentami do tysięcy maluchów przebywających w oddziałach szpitalnych.

mikołaje na motocyklach
źródło:www.mikolaje.gd.pl

XIII edycja imprezy rozpoczęła się tradycyjnie 6 grudnia pod Stadionem Energa w Gdańsku skąd motocykliści ruszyli w kierunku centrum miasta, następnie Sopotu oraz Gdyni.

Atmosferę na starcie i mecie umilała świetna muzyka- m.in. Sławek Bieniek- jeden z laureatów Idola. W Gdyni na Mikołajów i innych uczestników czekały FoodTrucki z pysznym jedzeniem oraz ciepłymi napojami.

Jednym ze sponsorów imprezy w tym roku była CocaCola, dzięki której podziwiać można było korowód świątecznych ciężarówek. Dwie z nic czekały na publiczność już na mecie, jedna jechała wraz z kolumną motocyklistów.

Ku uciesze miłośników czerwonych samochodów do akcji dołączyli również strażacy z KMPSP w Gdyni.

mikołaje na motocyklach
źródło: www.mikolaje.gd.pl

Warunkiem uczestnictwa w zabawie było oczywiście przywdzianie stroju świętego Mikołaja oraz kupienie biletu- symbolicznej „cegiełki” wartości 25 zł, która oczywiście przeznaczona została dla potrzebujących dzieci. Do składki mogła dołączyć również publiczność, wrzucając pieniądze do puszek.

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwały służby mundurowe, pomagali sponsorzy oraz  patronowali prezydenci trzech miast.