Świąteczny Jarmark Gdańsk 2015

0
1347
jarmark3
jarmark3

Tradycyjnie jak każdego roku Targ Węglowy zamienia się w świąteczny pasaż, na którym kupić można choinkowe ozdoby, smakołyki oraz prezenty dla bliskich.

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy odbywa się już po raz 20 i trwa od 5 do 23 grudnia. Organizowany jest przez Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Oprócz punktów handlowych, skorzystać można z wielu atrakcji- dla najmłodszych powstało lodowisko, karuzela oraz nowość- Anielski Młyn- drewniany wiatrak z ruchomymi postaciami aniołów i świętych oraz pięknie oświetlona Zaczarowana Kareta.

jarmark zaczarowana kareta
źródło: www.odkryjpomorze.pl

Wystawcy z Polski, Litwy oraz Węgier zadbali, żeby na tegorocznym Jarmarku można było kupić wszystko- na 80 stoiskach nabyć można biżuterię, ceramikę, świąteczne ozdoby, rękodzieło z drewna i filcu, odzież, zabawki, przyprawy i gotowe dania świąteczne.

Tradycyjnie można napić się również grzańca w kolekcjonerskim kubku- pamiątkowe kubki są do nabycia za jedyne 10 zł.

Pierwszy raz w historii gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w każdą sobotę i niedzielę po zapadnięciu zmroku na ścianie Muzeum Bursztynu obejrzeć można przepiękną animację „Święta Światłem Malowane”- jest to wielkoformatowa projekcja multimedialna przygotowana przez Grupę GPEC.

Sceneria Targu Węglowego jest iście bajkowa- przestrzeń wypełniają iluminowane bombki giganty i bramy wejściowe, kraina Św. Mikołaja, sanie z reniferami oraz specjalne miejsce z jemiołą dla zakochanych.

jarmark bożonarodzeniowy gdańsk
źródło: www.odkryjpomorze.pl

Z myślą o potrzebujących, jarmarkowi towarzyszy akcja charytatywna, podczas której można wesprzeć Fundusz Dzieci Osieroconych.

Dla turystów powstał punkt informacji prowadzony przez Gdańską Organizację Turystyczną.

Szczęśliwcy zapewne trafią na Świętego Mikołaja i gdańskie anioły, które chętnie pozują do zdjęć i częstują słodkimi smakołykami.

W takiej atmosferze i bajecznym otoczeniu każdy może poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.