Prowadzisz hotel lub pensjonat? Znajdź gości w Internecie!

0
1254
jak promowac obiekt noclegowy
jak promowac obiekt noclegowy

Jesteś właścicielem  hotelu, pensjonatu, ośrodka wczasowego? Poza sezonem narzekasz na brak gości? Szukasz skutecznej formy promocji swojego obiektu? Jeśli tak, powinieneś dowiedzieć się w jaki sposób skutecznie promować działalność w sieci.

Internet jest niewątpliwie najlepszym narzędziem służącym do reklamy. Daje nieograniczony zasięg i możliwości w pozyskiwaniu klientów – pod warunkiem, że dobrze z niego korzystasz.
Właściwie zaplanowana strategia promocyjna hotelu, z pewnością sprawi, że będzie on bardziej widoczny dla turystów poszukujących noclegu, a co za tym idzie, będzie również częściej wybierany, a wasze dochody wzrosną.

 

gdzie promowac swoj nocleg

Przed „wrzuceniem” swojej oferty do sieci, warto zastanowić się do jakiego grona klientów chcemy trafić, gdzie najlepiej umieścić informację o noclegach, czy zamierzamy korzystać z reklamy płatnej i jeśli tak, to ile pieniędzy jesteśmy w stanie na ten cel przeznaczyć.

Najlepiej postawić się w roli potencjalnego klienta poszukującego pokoju i sprawdzić jakie bazy hoteli/pensjonatów, wyświetlają się jako pierwsze i właśnie tam umieścić swoją ofertę.

 

jak promowac obiekt noclegowy

Dlaczego warto pokazać się w Internecie? Korzyści są niezliczone – po pierwsze jak już wspominaliśmy jest to podstawowe źródło informacji, dlatego jeśli nie ma nas w sieci to praktycznie nie istniejemy na rynku. Po drugie daje to gościom możliwość  dokonania rezerwacji transportu oraz miejsca noclegowego on-line oraz obniża koszty poprzez pominięcie pośredników takich jak biura podróży.

Reklama internetowa pozwala na wyczerpujące przedstawienie swojej oferty – poza podstawowymi danymi teleadresowymi, można zamieścić w niej opis lokalizacji, atrakcji turystycznych, dokładną charakterystykę obiektu oraz zdjęcia i filmy, co zdecydowanie ułatwia wybór potencjalnym gościom.

Oprócz posiadania własnej strony internetowej, która jest podstawową formą reklamy i źródłem informacji o firmie,warto dodać ją również do branżowych katalogów i baz noclegowych. Ułatwia to wybór klientom dzięki możliwości wyboru konkretnych kryteriów takich jak cena, rodzaj obiektu,lokalizacja itp. Można tu skorzystać z katalogów płatnych oraz bezpłatnych – zająć się tym osobiście lub zlecić firmie, która dopilnuje, żeby wszystkie potrzebne informacje znalazły się w odpowiednich miejscach.

gdzie promowac swoj hotel

Zapoznanie się z mechanizmami marketingu internetowego jest zdecydowanie niezbędnym elementem  działalności takiej jak prowadzenie hotelu lub pensjonatu oraz sposobem na zwiększenie atrakcyjności swojej oferty, a  co za tym idzie zwiększeniem liczby gości oraz dochodów.

Zobacz również: „Jak reklamować obiekt turystyczny w Internecie”

Pobierz bezpłatny poradnik – Jak reklamować obiekt turystyczny w internecie.

 

Ta strona jest odpowiedzią na wyniki wyszukiwania:


ile kosztuje reklama na portalu turystycznym

jak promować obiekt noclegowy w internecie

jak promować obiekt noclegowy w portalach internetowych

jak promować obiekt turystyczny

jak promować obiekt turystyczny w internecie

jak reklamować noclegi w internecie

jak reklamować obiekt turystyczny

jak reklamować obiekt turystyczny w internecie

jak zareklamować obiekt turystyczny w internecie

na jakich portalach turystycznych reklmaowac sie

reklama obiektu turystycznego w internecie