Rękawy pasażerskie na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

0
1814
wypożyczalnia samochodów gdańsk
wypożyczalnia samochodów gdańsk

przewóz osób transport vip gdańsk

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest jednym z trzech najważniejszych, obok Warszawy i Krakowa lotnisk międzynarodowych w Polsce. Na jego pozycję dobrze wpływa jego położenie, rozwinięta siatka połączeń krajowych i międzynarodowych oraz rosnące z roku na rok zapotrzebowanie na przewozy lotnicze zarówno biznesowe, jak i turystyczne.

W odpowiedzi na rosnącą liczbę pasażerów Zarząd Portu Lotniczego Gdańsk podpisał umowę na zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie lotniczych rękawów pasażerskich zaopatrzone w automatyczne systemy dokowania samolotów. Przetarg wygrała hiszpańska firma Emte Sistemas Sau. Budowa i instalacja 5 nowych rękawów na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie będzie kosztować prawie 13 milionów złotych. Jak zapowiada Prezes Zarząd Portu Lotniczego w Gdańsku dwa z nich będą montowane po zakończeniu rozbudowy nowego terminala pasażerskiego T2.

wynajem aut gdańsk

Nowo wybudowane rękawy będą mieć kształt szklanych tuneli łączących klatkę schodową terminalu bezpośrednio z samolotami. Rękawy na gdańskie lotnisko zostały przywiezione ciężarówkami z Hiszpanii a ich transport trwał prawie dwa tygodnie. Jak podają nasi informatorzy, na placu budowy stoi już dźwig i ogrodzenie, zaczęły się także pierwsze prace instalacyjne. Według umowy rękawy pasażerskie mają być oddane do użytku już w kwietniu 2014 roku. W trosce o komfort pasażerów rękawy budowane są jeden po drugim tak, żeby nie zamykać na raz dużej części lotniska.

wypożyczalnia samochodów gdańsk

Nowe szklany rękawy mają za zadanie ułatwić życie pasażerom korzystającym z lotniska w Gdańsku Rębiechowie. Ponadto niekwestionowanym udogodnieniem związanym z budową nowych rękawów jest fakt, że dzięki nim pasażerowie będą mogli wchodzić na pokład samolotu bezpośrednio z budynku, a nie jak obecnie korzystać z autobusu, kursującego po płycie lotniska. Nowo wybudowane rękawy będą wyjątkowe w skali kraju, ponieważ mają obsługiwać zarówno małe samoloty typu ATR, jak i duże Boeingi i Airbusy.

Podróż na lotnisku lub z lotniska zapewniają firmy oferujące wypożyczanie samochodów i przewóz osób, transport Vip.

Polecamy

wypożyczalnia samochodów Gdańsk
ul. Opolska 7i/14, Gdańsk

więcej o firmie znajdziesz tutaj

przewóz osób transport Vip Gdańsk
ul. Migowska 14, 80-287 Gdańsk