Psycholog i Psychoterapeuta – leczenie uzależnień

0
1826
Gabinety Swietojanska psycholog Gdynia 1

Uzależnienia różnego rodzaju – oto i choroba XXI wieku, która wielu z nas dręczy, choć boimy się do tego przyznać. A uzależnić się można od naprawdę wielu rzeczy – począwszy od papierosów, alkoholu, czy też narkotyków, skończywszy na seksie, czy też Internecie.

Poradnia psychologiczna – pomoc specjalistów

Każde uzależnienie, bez wyjątków, ma jednak tę samą formę – odznacza się niemożnością zaprzestania określonych czynności. Aby wyjść z uzależnienia, osobie, która jest narkomanem, alkoholikiem, czy też seksoholikiem, potrzeba jest dobrze przemyślana pomoc psychologiczna.

Gabinety psychiatryczne Gdynia 1

Dobra psychoterapia bowiem, i w tym zadaniu poradzi sobie lepiej, niż wszelkiego rodzaju działanie farmakologiczne. A to dlatego, że psychoterapia pozwala uzależnionemu z czasem zrozumieć źródło swoich problemów i wyzwolić się z niego krok po kroku w zdrowy i naturalny sposób.Oczywiście, aby taka właśnie terapia zadziałała, musi być prowadzona przez prawdziwego specjalistę.

Dobry psycholog i odpowiednio dobrana terapia

W tej roli sprawdzi się tylko i wyłącznie rozsądny psycholog, który będzie doskonale wiedział, w jaki sposób poradzić sobie z tego typu zaburzeniami i jak rozmawiać, by osiągnąć odpowiedni efekt, który sam sobie założył. Pamiętać warto, że taka terapia prowadzona jest nie tylko dla osoby uzależnionej, ale także dla jego rodziny.

Podczas spotkań z nią psycholog rozmawia, daje wskazówki do postępowania z osobą uzależnioną, jak i niweluje wszelkie poczucie winy. Warto więc sobie z tego wszystkiego zdać sprawę, ponieważ ma to fundamentalne znaczenie dla naszego sposobu funkcjonowania.

Psycholog Gdynia 2

Terapia przeciwko uzależnieniom prowadzona jest zazwyczaj w specjalnym ośrodku, a w jej prowadzenie włącza się cała grupa. Tu nie ma miejsca na indywidualne zwierzenia, ponieważ osoba, którą dręczy uzależnienie, musi się umieć przyznać do swojego problemu i być świadomą, że coś z tą sprawą trzeba zrobić, żeby zmienić swoje życie na lepsze. A to nie jest zadanie proste – szczególnie, gdy uzależnienie trwa latami. Jeśli jednak osoba, która jest uzależniona zechce zmian, a psycholog w umiejętny sposób podejmie działania, to na pewno będzie to skuteczne.