Zabiegi falą uderzeniową w Diamond Clinic w Gdańsku

0
1037
leczenie zaburzen urologicznych Gdansk 1

Zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej stają się coraz bardziej popularne zarówno w zakresie medycyny estetycznej jak i fizjoterapii. Ich zaletą jest przede wszystkim bezpieczeństwo, nieinwazyjność oraz skuteczność w poprawianiu mankamentów urody, redukcji bólu czy też leczeniu schorzeń urologicznych.

Fala uderzeniowa Gdańsk

Diamond Clinic jest jednym z niewielu miejsc w Gdańsku, które oferuje zabiegi falą uderzeniową w tak szerokim zakresie. Zatrudnieni specjaliści stosują tu nowoczesne urządzenia zarówno w modelowaniu sylwetki i wygładzaniu skóry, problemach bólowych, ale również w leczeniu urologicznym – zwłaszcza mężczyzn.

leczenie zaburzen urologicznych Gdansk 2

Czym jest fala uderzeniowa i jak działa?

Fala uderzeniowa to fala akustyczna o wysokiej energii. Jest ona wytwarzana pod dużym ciśnieniem w krótkim czasie i posiada niewielką częstotliwość. Dzięki takim właściwościom, po przyłożeniu głowicy aparatu, fala dociera do głębokich warstw ciała i trafia precyzyjnie, tam gdzie powinna.

Zadaniem fali uderzeniowej jest dostarczenie jej energii do organizmu. Kiedy energia dotrze do pożądanego miejsca, rozpoczyna się proces leczniczy w poszczególnych warstwach tkanek. Dokładnie wycelowane fale dźwiękowe w sposób kontrolowany wywołują w ciele reakcję zapalną, co następnie mobilizuje organizm do regeneracji.

Fala uderzeniowa Gdansk Diamond Clinic 1

Fala uderzeniowa w Gdańsku – nowoczesne urządzenia w Diamond Clinic

W placówce Diamond Clinic pojawiły się niedawno dwa innowacyjne urządzenia wykorzystujące dobroczynne działanie fali akustycznej. Dzięki nim pacjenci mogą szybko, skutecznie i bez bólu pozbyć się wielu przykrych dolegliwości.

Oferta Diamond Clinic to:

Storz Medical 

Jest to aparat, stosowany w medycynie estetycznej i fizjoterapii. Pierwsza grupa zabiegów z użyciem Storz to:

 • Likwidowanie cellulitu,
 • Redukcja podskórnej warstwy tłuszczu,
 • Ujędrnianie skóry,
 • Redukcja zmarszczek.

Fala uderzeniowa Gdansk Diamond Clinic 2

Fale akustyczne stymulują tkanki w sposób mechaniczny, poprawiają mikrokrążenie, wygładzają skórę, zmniejszają ilość podskórnego tłuszczu, a także zmniejszają głębokość i szerokość zmarszczek. 

W fizjoterapii fala uderzeniowa Storz wykorzystywana jest w likwidowaniu problemów takich jak:

 • Ostroga piętowa,
 • Bóle stawu łokciowego – łokieć golfisty, łokieć tenisisty,
 • Ból ścięgna Achillesa,
 • Zapalenie ścięgna rzepki – kolano skoczka,
 • Bóle kręgosłupa szyjnego,
 • Bóle stawu barkowego – w tym wapniejące zmiany ścięgien.

Fala uderzeniowa Gdansk Diamond Clinic 1

Leczenie powyższych dolegliwości możliwe jest dzięki poprawie metabolizmu oraz mikrocyrkulacji, zmniejszeniu napięć mięśniowych oraz zahamowaniu skurczów. Oprócz tego z chorych tkanek usuwane są szkodliwe substancje np. kwas mlekowy czy zwapniałe złogi, oraz zwiększa się produkcja kolagenu odbudowującego uszkodzone tkanki.

Taki zakres działania przyspiesza regenerację, przywraca prawidłowe funkcje organizmu oraz niweluje ból.

Duolith

Aparat Duolith stosowany jest przy schorzeniach urologicznych takich jak:

 • Problemy z erekcją
 • Choroba Peyroniego
 • Bóle miednicy mniejszej u kobiet
 • Przewlekłe niebakteryjne zapalenie stercza (prostaty)
 • Przewlekły zespół bólowy jądra
 • Bóle pęcherza moczowego

Zaletą stosowania Duolith w powyższych wskazaniach jest bezinwazyjność zabiegu, bezbolesność, brak skutków ubocznych, brak konieczności stosowania farmakoterapii oraz krótki czas sesji terapeutycznych. Urządzenie wyróżnia duża precyzja i szeroki zakres zasięgu fali, dzięki czemu działa ona również na obszary trudno dostępne, o głębokiej lokalizacji.

Fala uderzeniowa Gdansk Diamond Clinic 3

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej

Zabiegi z zastosowaniem fal akustycznych wykonuje się przy pomocy wspomnianych wyżej urządzeń – ich wybór zależy od konkretnych wskazań. Najważniejszym elementem aparatów jest głowica, którą przykłada się w pożądany obszar ciała po wcześniejszym posmarowaniu go specjalnym żelem.

Rodzaj fal, ich częstotliwość i głębokość ustala się indywidualnie w zależności od zgłaszanego schorzenia. Zwykle zaleca się wykonanie ok. 5 zabiegów z zachowaniem kilkudniowych odstępów. Osoby, które cenią sobie nowoczesne, skuteczne i nieobciążające organizmu rozwiązania, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą Diamond Clinic.

Dane kontaktowe:

Diamond Clinic
Heweliusza 22
(przy Hotelu Mercure)
80-890 Gdańsk