Fotowoltaika – darmowa energia elektryczna.

0
2784
Fotowoltaika Bat grupa PSB 1

Fotowoltaika – darmowa energia elektryczna.

Baterie słoneczne, solary, panele słoneczne – na pewno każdy choć raz słyszał lub widział na własne oczy czym są te nowoczesne generatory darmowej energii. Za znanymi już określeniami kryje się jednak mniej znane z nazwy źródło, a mianowicie fotowoltaika.

FOTOWOLTAIKA – O CZYM MÓWIMY?

Fotowoltaika jest to nowoczesna technologia umożliwiająca wytwarzanie energii elektrycznej z odnawialnego źródła jakim jest Słońce.

Dom energooszczedny Bat fotowoltaika 1

Właśnie dzięki niej, a dokładnie specjalnym ogniwom fotowoltaicznym, łączonym w większe moduły zwane powszechnie panelami słonecznymi możliwe jest darmowe generowanie prądu.

Słoneczne dachy” cieszą się największą popularnością w Niemczech, ale również na naszym rodzimym rynku zdobywają coraz większe grono zwolenników.

OPŁACALNOŚĆ – DLACZEGO WARTO W TO ZAINWESTOWAĆ?

Chociaż korzystanie z baterii słonecznych wiąże się z inwestycją (zakup i montaż paneli), to za zastosowaniem tejże technologii przemawia wiele korzyści, a mianowicie:

  • Brak negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne, 
  • Zmniejszenie opłat za prąd i ochrona przed wzrostem cen energii, 
  • Brak konieczności obsługi i konserwacji paneli, 
  • Gwarancja na 25 lat, 
  • Możliwość generowania zysku ze sprzedaży nadwyżek energii, 
  • Możliwość skorzystania z dotacji na inwestycję

Fotowoltaika Bat grupa PSB 3

Postaw na dostawcę fotowoltaiki godnego zaufania

Chcąc zamówić instalację fotowoltaiczną, warto  postawić na godną zaufania firmę. Na Pomorzu zdecydowanie liderem jest BAT – sprzedawca wysokiej jakości materiałów budowlanych i nowoczesnych rozwiązań dla domu.

Obecnie w ramach projektu Dom EnergoOszczędny z BATem, wykwalifikowani pracownicy podpowiadają na co zwrócić uwagę szukając najlepszej oferty na rynku fotowoltaiki. Każdy kto dołączy do programu może liczyć na fachowe wsparcie na każdym etapie inwestycji. 

Aby skorzystać z oferty wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej BAT.

Indywidualna oferta dla osób zainteresowanych fotowoltaiką od BAT

Kompleksowa obsługa projektu. Pomoc na każdym etapie: dobór materiałów, kalkulacja kosztów, audyt na budowie, rzetelny wykonawca.

FINANSOWANIE – SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE?

W kwestii dofinansowania inwestycji, istnieją obecnie dwie główne możliwości pozyskania funduszy. 

Pierwszą  jest dofinansowanie do OZE  z rządowego programu „Czyste Powietrze” realizowanego przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  W ramach tego programu można również ubiegać się o dofinansowanie wymiany starych pieców i kotłów na nowe, a także docieplenia budynku, montażu wentylacji mechanicznej z możliwością odzyskania ciepła.

Druga możliwość to rządowy program „Mój Prąd”. Jego  celem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie naszego kraju. Program dedykowany jest  osobom fizycznym, które mają zamiar wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby.  

W przypadku programu „Mój prąd”, wnioski można składać do 18 grudnia 2020 roku, ale należy pamiętać, że do tego typu projektów warto zgłaszać się jak najszybciej, ponieważ środki finansowe są ograniczone.

Bat materiały budowlane Fotowoltaika 1

Fotowoltaika jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą żyć tanio i ekologicznie, a dzięki wdrażanym projektom technologia ta będzie coraz bardziej dostępna.

Fotowoltaika – Realizacje BAT

 

Fotowoltaika FAQ

BAT Gdańsk
ul. Nowatorów 13, 80-298 Gdańsk
tel: 58 349 58 46, 58 349 55 60, 58 349 56 68
Fax: 58 340 55 40
E-mail: gdansk@bat.pl

BAT Sierakowice Centrala
ul. Mirachowska 31, 83-340 Sierakowice
Tel: 58 684 73 36, 58 684 73 37, 58 684 73 38
Fax: 58 681 63 38
E-mail: sierakowice1@bat.pl

http://bat.pl

Zobacz również :
Czym różnią się kolektory i panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika – czym jest i dlaczego warto w nią inwestować