LightSheer DESIRE – trwała depilacja innowacyjnym urządzeniem w Diamond Clinic

0
761
307006583 1219919232198629 2136715775165041966 n

Usuwanie zbędnego owłosienia to dla niektórych osób prawdziwa batalia. Maszynka daje najszybszy efekt, ale sprzyja podrażnieniom, krostkom i swędzeniu. Poza tym włosy odrastają już następnego dnia.

Depilacja woskiem jest bolesna, długotrwała i również może uszkadzać delikatną skórę.

Tradycyjny depilator usuwa włoski z cebulkami, dlatego odrastają później. Zabieg niestety nie jest przyjemny, a włosy często wrastają. Wszelkie kremy do depilacji mają bardzo wątpliwą skuteczność i wiele szkodliwych substancji w składzie. IPL daje efekt tymczasowy.

Czy to znaczy, że nie ma bezpiecznego i skutecznego sposobu na trwałą depilację? Na szczęście jest!

Alternatywą dla wyżej wymienionych sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia jest depilacja laserem diodowym.

Laser diodowy LightSheer DESIRE™ – działanie

W Diamond Clinic W Gdańsku można poddać się zabiegowi z użyciem nowoczesnego sprzętu LightSheer DESIRE.

Urządzenie posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydawany przez U.S.FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie.

Praca laserem LightSheer to gwarancja skuteczności oraz zadowalającego efektu po niewielkiej liczbie zabiegów. Jest to świetny wybór dla wszystkich, którym zależy na zadbanym wyglądzie, a zarazem komforcie dzięki starannej i całkowicie bezpiecznej metodzie epilacji.

Zasada działania lasera diodowego  polega na selektywnej fototermolizie. Wiązka światła laserowego wnika do 2 mm w głąb skóry i jest pochłaniana przez melaninę – barwnik włosa. Następnie energia zamieniana jest w ciepło, które jest dostarczane do macierzy włosa. Tam następuje zatrzymanie absorpcji ciepła i destrukcja, polegająca na całkowitym zniszczeniu macierzy. Energia wytwarzana przez laser jest bezpieczna dla człowieka. Długość fali emitowanej przez diodę wynosi 800 nm. Światło lasera działa więc powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu.

Laser diodowy w Diamond Clinic – bezbolesna depilacja

Laser LightSheer DESIRE™ wyposażony jest w dwa rodzaje głowic, dzięki którym procedura przebiega praktycznie bezboleśnie.

Większa głowica  o wielkości 22x35mm dzięki unikalnemu, opatentowanemu systemowi podciśnienia HIT™ (High-Speed Integrated Technology)  umożliwia bardzo szybką epilację dużych powierzchni zabiegowych, eliminując jednocześnie dyskomfort pacjenta.

Poprzez zassanie odcinka skóry dochodzi do redukcji przepływu krwi w leczonym obszarze, dzięki czemu czas oddziaływania cieplnego wiązki laserowej zostaje zminimalizowany.

Mniejsza głowica o wymiarach 9×9 mm posiada wewnętrzny system chłodzenia oraz szkliwo szafirowe, które chłodzą skórę, co redukuje nieprzyjemne odczucia do minimum.

LightSheer DESIRE™ – trwały efekt

Depilacja laserowa LightSheer zaprezentowanym wyżej urządzeniem powoduje znaczne zmniejszenie ilości włosów, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu oraz całkowite ich usunięcie. W przeciwieństwie do innych popularnych metod, ta daje trwałe efekty.

Ponadto laser diodowy nie powoduje rozdwajania się włosów, nie wzmacnia ich, ani chwilowo nie „usypia” tak jak  zdarza się to w przypadku zabiegów azjatyckim sprzętem wątpliwej jakości.

Depilacja laserem diodowym w Diamond Clinic – przygotowanie do zabiegu

Ok. miesiąc przed planowaną depilacją nie wolno mechanicznie (depilatorem, woskiem, pęsetą) usuwać włosków. Można golić je maszynką lub stosować kremy i pianki depilacyjne. Nie wolno się też opalać.

Rodzaj włosów a efekty depilacji

Warto wiedzieć, że czym ciemniejsze włosy i jaśniejsza karnacja, tym efekt będzie lepszy. Najlepsze rezultaty uzyskuje się u pacjentów z włoskami czarnymi i szarymi oraz jasną skórą.

Przebieg depilacji z użyciem  LightSheer DESIRE™

Podczas zabiegu na ogoloną i czystą skórę przykłada się głowicę lasera diodowego i wykonuje tzw. „strzały”. W głowicy umiejscowiona jest plamka lasera – są to okienka o wymiarach 9×9 lub 22×35 mm. Przez nie właśnie wydostaje się wiązka światła. Głowica przesuwana jest miejsce po miejscu, aż obejmie całą wybraną partię ciała.

Dla widocznego i trwałego efektu najlepiej wykonać serię od 4 do 6 zabiegów w odstępach 4 do 8 tygodni. Jest to zależne od obszaru ciała, gospodarki hormonalnej, fototypu skóry, ilości, koloru oraz grubości włosów.

Czas trwania zabiegu waha się od 5 do ok. 45 minut – wszystko zależy od powierzchni poddawanej depilacji.

Włosy po zabiegu

Podczas depilacji włosy ulegają uszkodzeniu, ale nadal pozostają w skórze, co w pierwszej chwili może wyglądać jakby wciąż rosły.

Warto wiedzieć, że są one już martwe, co objawia się sztywnością i szorstkością. Można je ogolić lub poczekać ok. 10 dni aż same wypadną.

Wygląd bezpośrednio po depilacji  LightSheer DESIRE™

Po zakończonym zabiegu, skóra jest zarumieniona, ale ustępuje to po ok. 2-3 godzinach.  Można również zaobserwować drobny obrzęk okołomieszkowy. To reakcja jak najbardziej naturalna i świadczy o prawidłowo wykonanym zabiegu.

Depilacja laserem diodowym w Diamond Clinic nie wpływa na codzienną aktywność. Już tego samego dnia można wrócić do  swoich normalnych  zajęć.

Efekt finalny zabiegu

Mniejsza ilość owłosienia jest widoczna z zabiegu na zabieg. Po pierwszym, nie odrasta już ok. 30-40% włosków. Po czterech  powtórzeniach ok. 80-92%.

To co zostaje, to włoski zdecydowanie cieńsze, jaśniejsze i mniej widoczne.

Warto wiedzieć, że czym więcej wcześniejszych zabiegów, np. depilacji woskiem, depilatorem itp., tym większej ilości powtórzeń wymaga dany obszar ciała.

Najlepszy czas na depilację laserem diodowym

Depilację z użyciem LightSheer DESIRE™ można wykonywać cały rok, ale najlepiej zdecydować się na zabieg jesienią i zimą lub wczesną wiosną.

Latem należy zachować dużą ostrożność, ze względu na ekspozycję skóry na promieniowanie UV. Koniecznie trzeba wtedy stosować kremy z wysokimi filtrami – w trakcie i po wykonanych zabiegach.

Przed depilacją nie należy się opalać, bo ciemna skóra nie nadaje się do przeprowadzenia zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Z depilacji tego typu nie powinny korzystać osoby z aktywną opryszczką, łuszczycą, bielactwem, stosujące terapię hormonalną, chorujące na nowotwór, ze skłonnością do bliznowców oraz kobiety w ciąży.

Diamond Clinic

Heweliusza 22 (przy Hotelu Mercure), 80-890 Gdańsk