Ekologiczne domy

0
151
ekologiczne domy z drewna trojmiasto ecohouse

drewniane domy ekologiczne gdańsk
Nowoczesne budownictwo to nie tylko zastosowanie najnowszych technologii, użycie lepszego sprzętu czy  najlepszych materiałów budowlanych. Dziś mianem nowoczesnych inwestycji określa się budownictwo zgodne z przyrodą, budownictwo ekologiczne. Budownictwo, w którym wykorzystuje się naturalne surowce, budownictwo, które nie zagraża ekosystemowi, w końcu budownictwo przyszłościowe. Dziś inwestorzy idąc z duchem czasu większą uwagę przykładają do tematów ochrony środowiska i ekologii. Odpowiedzią na te potrzeby stały się ekologiczne domy w Gdańsku. Takie domy produkuje pomorska firma, a ich domy produkowane z drewna w systemie szkieletowym znajdują się na pierwszych pozycjach w rankingach budownictwa ekologicznego. Dzieje się to za sprawą specyficznych właściwości budulca, z którego powstają.
domy ekologiczne z drewna trójmiasto eco house
Drewno jest najstarszym wykorzystywanym surowcem naturalnym, jako przykład drewniana osada – Biskupin. Jest też bardzo dobrym samoregulatorem wilgotności i izolatorem, który trzyma ciepło zimą, chłód latem, a co za tym idzie staje się synonimem energooszczędności. Roczne ogrzewanie drewnianych domów jest znacznie niższe niż koszty ogrzewania mieszkania w bloku. Drewniane domy charakteryzują się długowiecznością i trwałością. Ich specyficzny mikroklimat wpływa na zdrowie mieszkańców, gdyż powietrze jest świeże, pełne tlenu i wilgotne, a cały dom oddycha z mieszkańcami. Na ekologiczność takiej formy budownictwa wpływa także fakt, że idealnie wkomponowują się w otoczenie, a gdyby doszło do ich rozbiórki, materiały z których powstają są biodegradowalne i ulegają samorozkładowi bez szkody dla środowiska. Warto zwrócić uwagę, że budując domy z drewna mamy wpływ na zalesienie, dbamy o przyrost lasów. W budowie domów z drewna stosowane są materiały naturalnego pochodzenia: drewno, płyty wiórowe, wełna mineralna, gips. Drewno takie jest czterostronnie strugane i suszone komorowo, co eliminuje z drewna bakterie, grzyby, larwy owadów, a także powoduje, że dom zwiększa odporność ogniową. Koszty przy budowie ekologicznego domu są niższe niż przy domu murowanym, a koszty eksploatacyjne takiego budynku są już w ogóle nieporównywalne, bo o wiele niższe.
Wybierając firmę, która postawi i zaprojektuje nam ekologiczny dom w Trójmieście, należy zwracać szczególną uwagę na doświadczenie firmy i uprawnienia pracowników. Na terenie Trójmiasta producent ekologicznych domów Eco-House w swojej ofercie posiada domy całoroczne i letniskowe. Gwarantują profesjonalizm i różnorodność projektów, dlatego w kontakcie z firmą warto zapytać o projekty domów ekologicznych.

ekologiczny dom projekt eco house trojmiasto

Eco-House kontakt ( domy ekologiczne Gdańsk, Trójmiasto) :
tel/ fax: 58 684 86 40
kom: 609 622 450
e-mail: eco-house@eco-house.net.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here