Kontenery do zadań specjalnych

0
2642
kontenery transplanner morskie
kontenery transplanner morskie

Od wielu lat na świecie nadejście Nowego Roku i tym samym pożegnanie starego świętujemy hucznie i wystrzałowo. W ten szczególny wieczór nie może zabraknąć szampana i fajerwerków. Pierwszy raz święto obchodzone było uroczyście w roku 999, wtedy papieżem był Sylwester II.

kontenery sprzedaż transplanner (13)

 

Wedle proroctwa Sybilli w 1000 roku miał nadejść koniec świata, dlatego też mieszkańcy Rzymu (podobnie jak innych miast Europy) 31 grudnia 999 roku witali z  obawą. Kiedy jednak ten dzień minął i końca świata okazał się bezpodstawny, w chwilę po północy ludzi ogarnęła wielka radość, zaczęto się bawić i świętować.

kontenery sprzedaż transplanner (5)

 

Wtedy też Sylwester II udzielił pierwszy raz w historii błogosławieństwa urbi et orbi („miastu i światu”), które od tego czasu każdego pierwszego dnia nowego roku udzielane jest przez papieży. Do Polski tradycja świętowania nocy sylwestrowej trafiła w XIX wieku i przyjęła się początkowo w miastach wśród najzamożniejszych osób. Historia fajerwerków – źródło Wikipedia „Około 206 r. p.n.e. w czasach dynastii Han w Chinach prażono bambusy aby wywołać huk odstraszający złe duchy.

transport kontenerów transplanner (1)

 

W czasach Dynastii Południowych i Północnych (420–589 naszej ery) sztuczne ognie były również wykorzystywane podczas modlitw o pomyślność i szczęście. Fajerwerki były także stosowane w celach bojowych. Obecnie są stosowane głównie w celach widowiskowo-rozrywkowych. Często w połączeniu z pokazami laserowymi oraz muzyką elektroniczną. Pokazy sztucznych ogni są też punktem kulminacyjnym wielu imprez plenerowych przebiegających w okresie wieczorowo-nocnym, np. zabaw sylwestrowych.

W Polsce

kontenery wynajem transplanner (10)

Jedno z pierwszych pisanych świadectw puszczania fajerwerków dał Łukasz Górnicki w swoich „Dziejach”. Zanotował w nich, że kiedy w 1566 roku urodził się Zygmunt III Waza „po górach nad Wilnem strzelby rozmaite, rac puszczania, insze puszkarskich przypraw ognie były zapalane”. Pokazy fajerwerków stały się bardzo popularne wśród szlachty polskiej. W XVIII wieku stanowiły niemal obowiązkową atrakcję wielu publicznych zabaw wieczornych, odbywających się na ulicy Foksal w Warszawie. Największe pokazy sztucznych ogni miały miejsce podczas świąt państwowych: elekcji, rocznic wielkich bitew lub dla uczczenia zwycięstw.

kontenery sprzedaż transplanner (18)

W 1683 roku w Rzeczypospolitej Obojga Narodów miało miejsce szereg uroczystości fetujących zwycięską bitwę pod Wiedniem. W Gdańsku kapitan artylerii Ernest Braun przygotował na zlecenie władz miasta fajerwerki na cześć Jana III Sobieskiego. Puszczane one były na dedykowanej królowi polskiemu specjalnej uroczystości, które masowo odbywały się wówczas w Polsce i w całej Europie. Dla uświetnienia elekcji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 15 września 1781 odbył się pokaz fajerwerków. Pokazem fajerwerków trwającym 3 minuty uczczono także ogłoszenie niepodległości w 1918 roku.” Co roku, o tej samej porze, 31 grudnia o godzinie 24. niebo na całym świecie zamienia się w piękną falę kolorowych iskierek. Na terenie Trójmiasta – dzięki firmie Transplanner – można zakupić fajerwerki z pomarańczowych kontenerów.

kontenery do zadan specjalnych transplanner kontenery do zadan specjalnych transplanner kontenery do zadan specjalnych transplanner kontenery do zadan specjalnych transplanner kontenery do zadan specjalnych transplanner kontenery do zadan specjalnych transplanner kontenery do zadan specjalnych transplanner kontenery do zadan specjalnych transplanner kontenery do zadan specjalnych transplanner kontenery do zadan specjalnych transplanner kontenery do zadan specjalnych transplanner

  Z racji zbliżającego się Sylwestra, o tym jak należy je między innymi przechowywać i bezpiecznie odpalać opowiada Fryderyk Mach, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach.