Jarmark Dominikański 2015 Gdańsk kiedy atrakcje

0
4095

Gdańsk jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce – szczególnie w okresie wakacyjnym cieszy się wielkim powodzeniem turystów z kraju i zagranicy. W sezonie letnim miasto tętni życiem i przyciąga nie tylko magicznymi miejscami, ale również ciekawymi wydarzeniami.
Jednym z najbardziej popularnych wydarzeń letnich w Gdańsku jest Jarmark Św. Dominika.

jarmark dominikanski 2015 gdansk

 

Jest to największa impreza handlowo usługowa w Polsce, a jej historia sięga aż 700 lat! Pierwszy Jarmark odbył się choć ciężko to sobie wyobrazić aż w 1260 roku kiedy to papież Aleksander IV zezwolił gdańskim dominikanom na udzielenie studniowych odpustów w dniu święta ich założyciela. Na sierpniowych jarmarkach pojawiło się ponad 400 okrętów z różnymi dobrami – winami, konfiturami, jedwabiem, bursztynem, rosyjskimi futrami, czeskim szkłem. Nie zabrakło cyrkowców, akrobatów i kuglarzy. Rozpoczęcie handlowania i zabawy oznajmiały gdańskie dzwony.

JARMARK DOMINIKAŃSKI 2015 GDAŃSK


Dzisiaj Jarmark odbywa się zawsze w lipcu i sierpniu każdego roku. Tak jak w średniowieczu ulice w centrum Gdańska zamieniają się w wielkihandlowy szlak, na którym setki sprzedawców, rzemieślników, piekarzy i kolekcjonerów wystawia swoje kramy i stoiska. Można tu znaleźć dosłownie wszystko – od numizmatów, biżuterii, przez antyki, porcelanę po książki, ubrania, płyty winylowe i regionalne przysmaki.

jarmark strefy handlowe

MAPA JARMARK DOMINIKAŃSKI GDAŃSK 2015

 

MAPA JARMARKU gdzie stoiska

Jarmark Dominikański to nie tylko handel, ale również mnóstwo ciekawych imprez – koncertów, przedstawień i parad. Już samo otwarcie jest bardzo spektakularnym wydarzeniem– zostaje obwieszczone poprzez 100 uderzeń w największy i najcięższy bęben świata – ma sto metrów średnicy i ponad trzy tony wagi! Symbolem Jarmarku jest karmazynowy kogut, który idealnie wkomponowuje się w pochód barwnych postaci.

OTWARCIE JARMARKU 2015

RELACJA JARMARK DOMINIKAŃSKI 2014


Tegoroczny Jarmark Św. Dominika rozpoczyna się 25 lipca i trwa do 16 sierpnia. Wszyscy, którzy w tym czasie będą spędzać czas w Trójmieście i okolicach powinni przyjechać do Gdańska i poznać jego tradycję. Z pewnością każdy wróci do domu z pięknymi wspomnieniami i oryginalnymi upominkami.

STREFY PARKOWANIA JARMARK DOMINIKAŃSKI 2015

 

gdzie zostawic auto jarmark gdansk

 

PROGRAM JARMARK DOMINIKAŃSKI GDAŃSK 2015

PROGRAM JARAMARKU DOMINIKAŃSKIEGO 2015 DO POBRANIA

GALERIA ZDJĘĆ JARMARK DOMINIKAŃSKI W GDAŃSKU